CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 1:03 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare minciog
MesajScris: Mie Sep 06, 2017 9:09 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
Minciogul Century , scump dar face toti banii. Plasa nu foarte adanca material rezistent si de calitate , maner cu prelungire , il folosesec de 4 ani si nici acuma nu am schimbat plasa si imi scot pestii singur nu imi place sa fiu ajutat. O investitie pe viata, printre foarte putinele chestii ce nu le-am schimbat.

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare minciog
MesajScris: Mie Sep 06, 2017 10:04 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iul 30, 2013 3:13 pm
Mesaje: 189
Localitate: Constanta
cipibm scrie:
Salut!

As dori sfaturi pentru achizitionarea unui minciog cu deschidere mare,usor,a carui plasa sa se inchida simplu si rapid,rezistent si nu in ultimul rand nu foarte scump.
Prefer sa platesc pentru calitatile reale ale lui si nu pentru nume.

Multumesc!


Minciog FL, 1,80 m; poti alege cu coada dintr-o singura bucata sau din doua. Am ambele variante si nu am observat vreo diferenta de rigiditate. Este excelent pentru pretul lui (aprox. 130 lei). Cunosc o multime de persoane care il folosesc intensiv (concursuri) si nu stiu sa fi existat o problema cu el. Singurul minus pe care i l-as putea gasi ar fi greutatea (cred ca are vreo 600-700g). Eu m-am obisnuit cu el si nu mi se pare un impediment. Nu stiu cat are un Tribal sau un Century, ca si comparatie.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare minciog
MesajScris: Mie Sep 06, 2017 9:27 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Dec 09, 2013 6:41 pm
Mesaje: 265
Localitate: Bucuresti
Salut,

Printr-o coincidenta, cunosc manerul de care spui. Manerul meu de la Anaconda, care este o "antichitate" greu de gasit, nu are nici o legatura cu cel de la FL, cum cel de la Shimano n-are nici o legatura cu cele doua.
Intr-adevar, de folosit, e folosit. Am doi prieteni ce detin asa ceva, dar e departe de calitatea celui de la Shimano. Pretul intotdeauna dicteaza calitatea. Vezi swingere Fox versus alte produse asemantoare.

_________________
http://www.totalfishing.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare minciog
MesajScris: Dum Feb 21, 2021 10:50 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Oct 18, 2013 7:47 pm
Mesaje: 254
In cei 3 ani si un pic trecuti de la ultima postare, au aparut multe modele noi, momentan caut un minciog care sa aiba urmatoarele caracteristici: rigid, usor, plasa “fish friendly” cu deschiderea clasica de ~107 cm si nu exagerat de adanca, maner dintr-o bucata.

Exista varianta cu pret sub Shimano Tribal care sa intruneasca aprox. aceleasi caracteristici?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare minciog
MesajScris: Lun Feb 22, 2021 2:22 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Dec 02, 2015 5:45 pm
Mesaje: 180
Te salut Ciprian,folosesc in paralel minciogul de la Trakker si cel de la Select.Am incercat multe produse,dar cum merg singur am cautat sa ma ajute cel mai bine in astfel de imprejurari.Produsul de la Trakker este cel mai bun atunci cand trebuie sa desfac bratele.Plasa adanca,sigura,coada din doua bucati ma ajuta foarte mult.Nu este rigid ca cei de la Shimano,poate nici asa de usor,dar nici cel de la shimano nu are blocul asa de usor de lucrat.Uneori o coada mai elastica este mai buna.Minciogul de la Select este mai usor ca cel de la Trakker,mai rigid,blocul a fost modificat si este super,doar ca are coada dintr-o bucata si cum pescuiesc foarte mult plantat am nevoie ca coada sa fie din doua bucati.Cel de la shimano este ok. dar plasa lasa mult de dorit,iar coada rigida in lupta cu crapul din barca nu ma ajuta.Pretul pt. shimano...


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: