CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Mar 29, 2024 12:31 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: corturi
MesajScris: Dum Mai 19, 2013 12:30 am 
Neconectat

Membru din: Lun Mai 13, 2013 10:20 am
Mesaje: 282
salut Vlad,

am citit cam tot ce ai scris pana in acest moment. stiu ca esti fan al corturilor trakker. din cate imi dau seama pari un tip destul de inalt, undeva pe la 1,85m. nu te deranjeaza inaltimea relativ mica a cortului trakker (mai ales cand te echipezi)?
de corturile ehmanns ce zici?
mie imi plac corturile mai inalte. in momentul de fata am un prologic green deluxe 2 man. cand l-am achizitionat am cautat un cort cat mai inalt si cu aerisire in partea din spate. acum, sincer, fereastra din spate nu ma intereseaza, cand bate soarele pe cort oricum nu are niciun efect. overwarp-ul este mai eficient impotriva caldurii, parerea mea. ma bate gandul sa-mi schimb cortul (nici eu nu stiu de ce) si cu cat citesc mai multa literatura de specialitate ca atat sunt mai nehotarat. daca ar fi sa recomanzi un cort cu groundsheet detasabil, altul decat trakker, ce ai recomanda?

multumesc!

_________________
Nicu Barjica


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: corturi
MesajScris: Mie Mai 22, 2013 7:10 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Corturile Trakker in care am stat nu mi s-au parut scunde. Am folosit Armo, despre care am si scris o recenzie, si Colossus, despre care urmeaza sa scriu. In ambele m-am simtit foarte bine. Inaltimea mai mare e intr-adevar confortabila, dar poate fi un dezavantaj pe furtuna, lucru care se simte clar la un alt cort pe care il folosesc des, Campoor Safari, care e poate cel mai bun cort de vara, datorita sistemului grandios de aerisire, dar care nu rezista bine la vant foarte puternic. Mi l-au turtit vreo doua furtuni.

Nu am experienta altor corturi bune cu podea detasabila in afara de Armo, in general prefer corturile cu podea integrata. Despre Ehmanns nu stiu nimic. Daca ar fi totusi sa caut un cort cu podea detasabila, care sa nu fie Trakker si care sa fie solid si cu o reputatie buna, nu neaparat si inalt, m-as uita la Nash Titan.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: corturi
MesajScris: Joi Mai 23, 2013 9:01 am 
Neconectat

Membru din: Lun Mai 13, 2013 10:20 am
Mesaje: 282
multumesc pt raspuns. in ceea ce priveste cortul Nash Titan, anul trecut am fost foarte aproape de a-l achizitiona, este un cort care merita toata atentia. cred ca pana la urma voi renunta si eu la ideea de a avea un cort inalt, astfel ca Nash Titan (re)intra in pole position.

numai bine!

_________________
Nicu Barjica


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron