CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 9:25 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Sfat achiziționare senzori
MesajScris: Lun Apr 02, 2018 8:21 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Mai 30, 2016 6:54 pm
Mesaje: 28
Localitate: Craiova
Att-uri sau Nash R3!!!

Gasesti afara ambele seturi la preturi bune!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfat achiziționare senzori
MesajScris: Mar Apr 03, 2018 9:23 am 
Neconectat

Membru din: Mar Sep 13, 2016 10:00 am
Mesaje: 98
multumesc de sfaturi
victor la acei senzori ma gandeam si eu,in primul rand nu pescuiesc in concursuri,o fac doar de placere,iar din cauza serviciului nu pot merge mai mult de 6-8 partide pe an de 72 ore maxim...si u stiu daca are rost deocamdata sa investesc multi bani in senzori,fiind pescar incepator prefer sai investesc in alte lucruri de pescuit...
acum pt ca nu iam vazut,pina ajung in tara la un magazin de pescuit sai vad ,as ruga persoanele care au,sau au avut,ori au prieteni care detin senzorii PROLOGIC R2L,sa lase si ei opiniile lor despre ei,bune sau rele,cum or fi ele,poate ajuta si pe altcineva nu doar pe mine...
multumesc frumos


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfat achiziționare senzori
MesajScris: Mar Apr 03, 2018 9:38 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Iul 09, 2014 4:00 pm
Mesaje: 82
Victor Costache scrie:
Dacă nu îi știi și ai unde să-i vezi, îți recomand să arunci o privire la senzorii Prologic R2L (React To Light).

folosesc de un an si sunt multumit stie tot ce trebuie pt.un avrtizor


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfat achiziționare senzori
MesajScris: Mar Apr 03, 2018 11:14 am 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
barbu marian scrie:
multumesc de sfaturi
victor la acei senzori ma gandeam si eu,in primul rand nu pescuiesc in concursuri,o fac doar de placere,iar din cauza serviciului nu pot merge mai mult de 6-8 partide pe an de 72 ore maxim...si u stiu daca are rost deocamdata sa investesc multi bani in senzori,fiind pescar incepator prefer sai investesc in alte lucruri de pescuit...
Nu știu să existe senzori speciali pentru concursuri. Contrar a ceea ce am fi tentați să credem, în pescuit nu este ca în raliuri: mașini de curse vs. mașini de serie.

barbu marian scrie:
acum pt ca nu iam vazut,pina ajung in tara la un magazin de pescuit sai vad ,as ruga persoanele care au,sau au avut,ori au prieteni care detin senzorii PROLOGIC R2L,sa lase si ei opiniile lor despre ei,bune sau rele,cum or fi ele,poate ajuta si pe altcineva nu doar pe mine...
multumesc frumos
Senzorii Prologic R2L i-am analizat în detaliu anul trecut, când au apărut la noi. Știam de ei de când au fost lansați în UK. Pe baza opiniilor clienților și recenziilor am decis că merită să-i văd de aproape și să fac o evaluare amănunțită (calitatea materialelor, lucrătura - atenția la detalii, funcționalitatea, ușurința/dificultatea în operare, semnalizarea, comunicarea stație - senzori etc.). În urma analizei, am concluzionat că sunt niște senzori de cumpărat, cu singura mențiune că nu aveam de unde să știu cum se vor comporta în timp și în condiții reale (frig, umiditate, soare).


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfat achiziționare senzori
MesajScris: Mie Apr 04, 2018 12:13 am 
Neconectat

Membru din: Mar Sep 13, 2016 10:00 am
Mesaje: 98
Multumesc mult Victor
Știind ca ești un om foarte atent la detalii cred ca i-ai analizat mai bine decât as fi făcut-o eu pe banii mei...
Apropo de senzori pentru concursuri, nu ma refeream la model special pentru concursuri, ci din prisma utilizării excesive in concursuri, îmi cer scuze pentru asta...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfat achiziționare senzori
MesajScris: Mie Apr 04, 2018 12:17 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Iul 09, 2014 4:00 pm
Mesaje: 82
Bencze Arpad scrie:
enzorii Prologic R2L i-am analizat în detaliu anul trecut, când au apărut la noi. Știam de ei de când au fost lansați în UK. Pe baza opiniilor clienților și recenziilor am decis că merită să-i văd de aproape și să fac o evaluare amănunțită (calitatea materialelor, lucrătura - atenția la detalii, funcționalitatea, ușurința/dificultatea în operare, semnalizarea, c
am folosit anul trecut in ploaie in frig pana acuma sunt multumit sa vedem anul asta am avut foarte multe avertizori pe parcursul anilor de la cel ieftin pana la delkim toate au un plus si un minus parerile difera sunt un om caruia place sa schimbe sculele cand apare ceva nou :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfat achiziționare senzori
MesajScris: Dum Apr 04, 2021 8:36 am 
Neconectat

Membru din: Mar Feb 10, 2015 7:24 pm
Mesaje: 5
Salut ! Eu ii am de doi ani , am prins furtuna foarte mare cu ei , ploaie infernala , au funcționat și functioneaza perfect . Din punctul meu de vedere sunt excepționali !!!! Stația functioneaza foarte bine , poți pune senzorii pe mut și doar stația sa emită sunete ! Încă odată , am avut , fox , Delkim și acuma Prologic r2l , nu am nimic de obiectat . Motivul pt care am schimbat Delkim cu Prologic a fost designul celor de la Prologic , totodata și bugetul ca nu pot sa iau Delkim ultimul model .


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: