CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Mar 29, 2024 9:56 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Shimano Tribal TX1A
MesajScris: Dum Ian 26, 2020 6:47 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Am publicat astazi o recenzie facuta de Mihai Perianu la Tribal TX1A Intensity, o lanseta nou aparuta. Vedeti Shimano TX1A.

Recenzia este facuta pe baza unor teste de casting, nu pe baza unor partide de pescuit, deci trebuie luata ca atare.

Daca aveti intrebari pe subiect, va rog puneti-le in acest topic.


Fişiere ataşate:
Shimano TX1A.jpg
Shimano TX1A.jpg [ 44.24 KiB | Vizualizat de 4807 ori ]

_________________
http://carponline.ro
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Tribal TX1A
MesajScris: Vin Mar 13, 2020 6:00 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Apr 14, 2019 12:22 am
Mesaje: 10
Vlad Pavlovici scrie:
Am publicat astazi o recenzie facuta de Mihai Perianu la Tribal TX1A Intensity, o lanseta nou aparuta. Vedeti Shimano TX1A.

Recenzia este facuta pe baza unor teste de casting, nu pe baza unor partide de pescuit, deci trebuie luata ca atare.

Daca aveti intrebari pe subiect, va rog puneti-le in acest topic.


Buna ziua, as avea eu o intrebare. Doresc sa mi cumpar un set de lansete pe care sa le folosesc si in pescuitul lansat si in pescuitul plantat( sunt constient ca ar trebui sa am cate un set pentru fiecare stil de pescuit insa bugetul nu mi permite ), considerati acest model potrivit sau ar trebui sa ma orientez catre modelul tx2?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Tribal TX1A
MesajScris: Vin Mar 13, 2020 8:55 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Nu e nevoie sa ai un set de lansete pentru pescuitul plantat si altul pentru pescuitul lansat. In general, poti sa pescuiesti cu acelasi set. In cazul ideal in care banii nu sunt o problema, fara discutie ca poti sa-ti iei oricate seturi doresti, dar nu e obligatoriu sa ai seturi diferite.

Singura situatie in care ai putea avea nevoie de lansete speciale pentru pescuitul plantat e cea in care faci majoritatea drilurilor din barca si atunci iti iei un set de lansete scurte, de exemplu lansete de 3m, care nu se potrivesc cu pescuitul lansat la distanta. Daca faci drilul de pe mal, atunci poti folosi acelasi set de lansete ca si pentru pescuitul lansat.

Pentru plantat, atat TX1A, cat si TX2 ar trebui sa fie foarte bune. La fel si pentru lansat. Nu vad ce probleme ai putea avea cu ele, indiferent ce alegi.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Tribal TX1A
MesajScris: Sâm Mar 14, 2020 1:19 am 
Neconectat

Membru din: Dum Apr 14, 2019 12:22 am
Mesaje: 10
Vlad Pavlovici scrie:
Nu e nevoie sa ai un set de lansete pentru pescuitul plantat si altul pentru pescuitul lansat. In general, poti sa pescuiesti cu acelasi set. In cazul ideal in care banii nu sunt o problema, fara discutie ca poti sa-ti iei oricate seturi doresti, dar nu e obligatoriu sa ai seturi diferite.

Singura situatie in care ai putea avea nevoie de lansete speciale pentru pescuitul plantat e cea in care faci majoritatea drilurilor din barca si atunci iti iei un set de lansete scurte, de exemplu lansete de 3m, care nu se potrivesc cu pescuitul lansat la distanta. Daca faci drilul de pe mal, atunci poti folosi acelasi set de lansete ca si pentru pescuitul lansat.

Pentru plantat, atat TX1A, cat si TX2 ar trebui sa fie foarte bune. La fel si pentru lansat. Nu vad ce probleme ai putea avea cu ele, indiferent ce alegi.


Va multumesc din suflet pentru ajutorul oferit, voi alege sa mi cumpar tx1a de indata ce vor aparea in stock ul magazinelor


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 27 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron