CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 2:17 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Mulinete si lansete crap Shimano
MesajScris: Dum Mar 15, 2020 3:43 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Mar 13, 2020 8:36 pm
Mesaje: 4
Salutare

Am nevoie de sugestia voastra pentru mulinete de crap shimano in bugetul 500-700 lei bucata si deasemenea lansete pentru acele mulinete tot de la shimano tot in bugetul 500-700 lei bucata.

Multumesc, si fire intinse tuturor! :D :D


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Mar 15, 2020 4:12 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Intre 500 si 700 de lei, ai doua lansete Shimano - TX2 Intensity si TX4 Intensity. La mulinete, ai mai multe optiuni.

Cea mai sigura alegere - judecand dupa cifrele de vanzari si feedback-ul pescarilor - e probabil TX2 Intensity de 3,90m/3,5lb in combinatie cu Ultegra 14000 XTD.

Gasesti recenzii video despre TX2 Intensity si Ultegra XTD pe CarpOnline. Merita sa tii cont si de recenziile consumatorilor publicate pe site-urile magazinelor.

Daca nu ai nevoie de lansete de 3,90m/3,5lb sau daca preferi alt tip de mulinete, cum ar fi mulinetele din clasa 5500 sau mulinetele cu baitrunner, atunci sunt mai multe produse dintre care poti sa alegi.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Mar 15, 2020 4:18 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Mar 13, 2020 8:36 pm
Mesaje: 4
Multumesc mult!Raspunsurile sunt potrivite deoarece lansete de 3.90m si 3.5 lb voiam si la fel si mulinetele de 14000 dar am uitat sa specific eu in postare.Multumesc de raspuns si as avea o intrebare, de ce TX2 si nu TX4?Este doar o intrebare nu e ca prefer TX4.Deasemenea imi poti recomanda un set de 4 senzori cu statie la pretul de maxim 1300 lei?Multumesc, o zi buna!


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Mar 15, 2020 4:54 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Recomandarile mele se bazeaza, dupa spuneam, pe cifrele de vanzari si feedback-ul pescarilor. Personal, n-am folosit nici TX2 Intensity si nici Ultegra XTD, dar stiu ca sunt bine vandute si foarte apreciate.

Cifrele de vanzari nu sunt publice, aici trebuie sa ma crezi pe cuvant, dar feedback-ul este public. Daca ne uitam pe forumuri, pe Facebook sau pe comentariile publicate de clienti pe site-urile magazinelor, vedem ca majoritatea recomandarilor sunt facute (la produsele de crap Shimano) pentru TX2 Intensity de 3,90m/3,5lb si Ultegra 14000 XTD.

Probabil ca specificatiile, fiabilitatea si pretul sunt intr-un raport foarte bun pentru ambele modele. Colegii de forum care lucreaza pentru diverse magazine pot confirma asta.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Mar 15, 2020 4:58 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Mar 13, 2020 8:36 pm
Mesaje: 4
Ok, multumesc, si cu senzorii?


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Mar 15, 2020 5:06 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Nu am nicio recomandare pentru senzori, nu cunosc senzorii de pe piata.

Iti recomand sa discuti cu marile magazine si sa compari informatiile si recomandarile pe care le primesti. In principiu, orice magazin cu o politica de "customer care" buna (si un simt de autoconservare dezvoltat) va cauta sa recomande produse cat mai fiabile. 

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Mar 15, 2020 5:09 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Mar 13, 2020 8:36 pm
Mesaje: 4
Ok multumesc pt toate raspunsurile, o zi buna!


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Vin Mar 20, 2020 10:34 am 
Neconectat

Membru din: Lun Mar 16, 2020 4:35 pm
Mesaje: 31
Pentru lansete placute in dril eu as cauta si la Daiwa...

_________________
Nu judeca pe nimeni,pana nu-i cunosti povestea...


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 25 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: