CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Mar 29, 2024 4:45 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Ceas special pentru pescari
MesajScris: Lun Mar 30, 2020 4:47 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Mar 16, 2020 4:35 pm
Mesaje: 31
nicuB scrie:
Cam toate functiile pe care le poate avea un ceas le poti accesa de pe telefon. Nu sunt singurul pescar cu un "ceas destept" folosit in 99,99% din timp pt functia de....ceas.
Suunto Traverse este un ceas foarte bun. Eu il am de vreo doi ani, bateria ma tine ~ o luna, pt ca il folosesc doar ca ceas.
Vorbeam cu un prieten, care i-a facut review acestui ceas, cat la suta din timpul in care il poarta se foloseste de functiile suplimentare ale ceasului si mi-a spus ca procentul bate spre....zero :)


Eu sunt un tip sa zicem de scoala veche,nu folosesc retele sociale(exceptie facand cateva forumuri si unele canale de youtube si astea acum cu situatia actuala ,poti vedea de cand am contul pe acest forum si calculatorul doar iarna cand nu-mi gasesc altceva constructiv de facut),folosesc telefonul doar pentru cazuri de urgenta si urasc toate "instrumentele" cu,care poti fi urmarit,ascultat s.a.asta deja de vreo 6 ani si nu le duc lipsa.Functiile pe care le caut pe ceas (si pe care le am pe ceasul pe care-l am acum) le folosesc zilnic,bineinteles cu unele exceptii...Iar ceasul de care vorbesti tu este unul smartwatch si dupa cum am mai spus nu ma intereseaza nici un fel de smartwatch....

_________________
Nu judeca pe nimeni,pana nu-i cunosti povestea...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ceas special pentru pescari
MesajScris: Lun Mar 30, 2020 5:23 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Mai 13, 2013 10:20 am
Mesaje: 282
Stii tu vreun ceas care sa nu fie Smart si sa iti arate altceva in afara de cat e ora? :)
Suunto este un brand adus de Normark tocmai pt ca ceasurile produse de ei sunt considerate utile pescarilor si vanatorilor.

_________________
Nicu Barjica


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ceas special pentru pescari
MesajScris: Lun Mar 30, 2020 6:20 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Mar 16, 2020 4:35 pm
Mesaje: 31
nicuB scrie:
Stii tu vreun ceas care sa nu fie Smart si sa iti arate altceva in afara de cat e ora? :)
Suunto este un brand adus de Normark tocmai pt ca ceasurile produse de ei sunt considerate utile pescarilor si vanatorilor.



Da stiu foarte multe ! De exemplu eu am North Edge Outdoor&Fishing si vreau cumpar CASIO
PRW-6600YB-3ER Pro Trek Outdoor Solar-Funkuhr Monte Tamaro si mai sunt foarte multe,deaceea am cerut si parerea pescarilor care folosesc astfel de ceasuri...Personal am urmarit aprox.80/100 modele...

_________________
Nu judeca pe nimeni,pana nu-i cunosti povestea...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ceas special pentru pescari
MesajScris: Lun Mar 30, 2020 11:56 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 04, 2017 5:15 pm
Mesaje: 127
Salut, ceasul north edge functioneaza in paramentrii mentionati ? Cu privire la functiile care le are, nu esti multumit de el ? Sau doresti o chizitie de dragul “lucrului nou” mersi


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ceas special pentru pescari
MesajScris: Mar Mar 31, 2020 10:44 am 
Neconectat

Membru din: Lun Mar 16, 2020 4:35 pm
Mesaje: 31
Arhip Andrei scrie:
Salut, ceasul north edge functioneaza in paramentrii mentionati ? Cu privire la functiile care le are, nu esti multumit de el ? Sau doresti o chizitie de dragul “lucrului nou” mersi


Salut,ceasul north edge cu toate functiile ce le are,functioneaza uimitor de bine pentru pretul lui,sunt foarte multumit,doar ca ,calitatea materialelor din care e facuta carcasa si in special sticla,nu ma multumesc.Sticla sau ecranul (cum vrei sa-i spui)nu e mineral glass ci e "normal",se zgarie usor...Eu particip pe malul lacurilor si al raurilor si la actiuni de ecologizare si curatenie si nu poti fi in permanenta atent la ceas....In rest il consider o achizitie buna,are functiile pe care mi le-am dorit si functioneaza foarte precis.De exemplu pentru vremea probabila nu mai apelez la stiri sau alte surse,imi indica precis vremea pe urmatoarele 12/24 ore,poti memora pana la 5 locuri diferite de pescuit pe care ai prins peste,la ce adancime,temperatura si presiune atmosferica ai prins la momentul respectiv,indica presiunea atmosferica propice pescuitului si in functie de altitudinea unde se afla lacul(asta se stie ca de ex.pesti reactioneaza diferit la presiunea atmosferica pe un lac aflat la 200m de nivelul marii fata de unul aflat la 600 de metri de nivelul marii)si alte functii care te ajuta.Cel putin pe mine,fiindca pescuiesc des pe lacuri aflate in zone diferite....De exemplu sezonul trecut am pescuit pe aproximativ 10 lacuri diferite din trei tari...

_________________
Nu judeca pe nimeni,pana nu-i cunosti povestea...


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: