CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Lun Mai 06, 2024 8:35 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 9 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: rod pod meccanica vadese
MesajScris: Mar Noi 19, 2013 11:57 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Mai 10, 2013 8:24 pm
Mesaje: 30
Salut.poate cineva sa dea informatzii despre rod podurile
nick 95,95 Evolution, teh nick 95 simicro nick 08 ?
M-ar interesa,lungimea maxima,(distanta intre buzzbar) si greutatea de la fiecare.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rod pod meccanica vadese
MesajScris: Mie Noi 20, 2013 7:59 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Jake Langley-Hobbs are o recenzie la rod-pod-urile Meccanica Vadese, in care da urmatoarele greutati:

Nick’ 95 = 9kg
Tech-Nick’ 95 = 5kg
Evolution = 6kg

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rod pod meccanica vadese
MesajScris: Mie Noi 20, 2013 9:28 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Iul 01, 2013 4:15 pm
Mesaje: 58
uite aici:

http://carpfishing.forumup.it/about2189 ... shing.html

sper sa fie de folos.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rod pod meccanica vadese
MesajScris: Mie Noi 20, 2013 12:02 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 27, 2013 6:20 pm
Mesaje: 256
Localitate: Roma
Micro Nick 08 este modelul cel mai mic,cantareste doar 3,4 kg si este singurul model cu 3 picioare din doua tronsoane din,toata gama Mecanica Vadese...aici sfatul meu e sa alegi mai bine un rod pod Fishcomplet 4 inox! Foto

Teck Nick 95 este monotubul absolut,care dupa mine este rod podul perfect din toate punctele de vedere...este un model cu patru picioare din doua tronsoane,dar optional si din 3 tronsoane,ce se poate folosi si ca tripod,rod podul se gaseste in diferite culori si ajunge la un pret aprox. de 400€.Apropo de greutatea lui,al meu cantareste aproape 7kg! Foto

Nick 95 Evolution (mai ieftin...este cel care apare prin diferite foto si intr-o versiune cu o bara neagra si una alba...pret aprox.500€)si Nick 95 Revolution (mai scump...difera doar tipul de vopsea fata de Evolution)pret aprox.600€ Foto

Nick 95 este modelul care se poate transforma(se pot muta picioarele) si intr-un rod pod clasic stil Sky Pod...pret aprox.570€. Foto

La restul nu stiu,dar Teck Nick 95 il poti cumpara si in varianta (am eu)de 5 posturi.La toate distanta dintre posturi este de min. 25 cm,iar inaltimea de la sol este in functie de nr. de tronsoane al picioarelor.
Ps:Atentie!...preturile sunt aproximative si sunt doar pentru varianta cu buzz-barii de 4-5 posturi...deci cele in varianta de trei posturi,costa mai putin!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rod pod meccanica vadese
MesajScris: Mie Noi 20, 2013 12:32 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 27, 2013 6:20 pm
Mesaje: 256
Localitate: Roma
@ florinw
Ar mai fi si Smart Pod-ul,un produs mai nou Mecanica Vadese! Foto sau un topic despre el! viewtopic.php?f=10&t=336


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rod pod meccanica vadese
MesajScris: Mie Noi 20, 2013 8:45 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Mai 10, 2013 8:24 pm
Mesaje: 30
multumesc pentru informatii.nic 95 este prea greu.mai am un seibert tot de cca 9 kg cred ca nic 95 Evolution s-ar potrivi cel mai bine cu ce caut.si imi place si cum arata :D celelate nu trea imi par destul de stabile...
m-ar interesa cit de mult se poate extinde,mai exact care este distanta maxima intre buzzer bar la nic 95 Evolution.mersi


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rod pod meccanica vadese
MesajScris: Joi Noi 21, 2013 9:48 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Iul 01, 2013 4:15 pm
Mesaje: 58
vezi pe linkul care l-am postat

Lunghezza della telescopia bitubo 158 (cred ca asta te interesa)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rod pod meccanica vadese
MesajScris: Vin Noi 22, 2013 10:07 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Iun 03, 2013 8:57 pm
Mesaje: 191
Localitate: Turda
Vlad Pavlovici scrie:
Jake Langley-Hobbs are o recenzie la rod-pod-urile Meccanica Vadese, in care da urmatoarele greutati:


Tech-Nick’ 95 = 5kg

Acum vad postul (am fost ocupat cateva zile)rod podul are 6 kg
lungimea intre buzzbari 140 cm la maxim si 84 cm minim,distanta intre suporturi este de 21,5 cm .daca te mai pot ajuta cu ceva o voi face cu mare placere .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: rod pod meccanica vadese
MesajScris: Sâm Noi 23, 2013 12:44 am 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 27, 2013 6:20 pm
Mesaje: 256
Localitate: Roma
max-carpfishing scrie:
...La toate distanta dintre posturi este de min. 25 cm!

Greseala de tastare...deci min. 21 cm. :)
Dar mai precis...distanta dintre posturi masurata din mijlocul gaurilor,la buzz barii de 4 posturi,este de fix 23 cm.Iar daca se pescuieste cu trei lansete pe un rod pod cu buzz bari de patru posturi,atunci distanta dintre posturi,ajunge undeva la aprox. 35 cm. :lol: In foto sunt buzz barii normali de trei si patru posturi,precum si cei optionali panoramici de patru posturi. ;)

Buzz Bar de 4 posturi pentru Pod Nick 95 Evolution/ Revolution si Tech Nick 95.
Imagine

Ca stabilitate dintre toate modelele Mecanica Vadese,doar Micro Nick 08 teoretic,ar trebui sa fie mai putin stabil.Dar daca stau si ma gandesc si rod podul N°1 din topul preferintelor italienilor,este tot un trepied monotub,care pana si in varianta mega usoara din aluminiu (black alu),este inainte cu ani lumina peste toata gama de rod poduri Fox! :lol:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 9 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: