CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Sâm Apr 27, 2024 6:23 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: Mar Dec 24, 2013 7:24 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Dec 24, 2013 4:47 pm
Mesaje: 10
salut. am reusit sa achizitionez shimano big baitrunner xtr-a ci4....cateva pararei de la posesori daca se poate si cu ce bete s-ar potrivi....eu m-am gandit la beast master 3.9 3.5 lb + biofibre ceva mai bun calitate pret nu cunosc. cateva pareri va rog, mai ales de la cunoscatori si posesori de ci4 xtr. ms


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mar Dec 24, 2013 7:58 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
La mine, mulinetele fac echipa cu Tribal XS1 Intensity. Daca se incadreaza in bugetul tau, sunt niste lansete foarte bune.

Vezi si recenzia asta: http://carponline.ro/recenzii/shimano-tribal-xs1-88083.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mar Dec 24, 2013 8:08 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Iul 10, 2013 1:55 pm
Mesaje: 222
Localitate: Bucuresti
Felicitari pentru achizitie, ai investit in niste mulinete foarte bune. De aici in colo cu ce lansete se potrivesc? In principiu cu orice lanseta de crap de 3,90 sau 3,60. Nu cunosc modelul Beast Master + biofibre, din cate am citit de-a lungul timpului, modelul Beast Master are o reputatie buna. Poate fi o varianta. Daca ar fi sa-ti recomand ceva vezi Free Spirit E Class 3,90 – 3,5 lb. Ca sa nu mai spun sa-ti indrepti atentia catre gama Century: NG+ sau NCS, doua modele spectaculoase atat in dril cat si in aruncare. Cu asa ceva nu-ti va mai sta mintea la alte lansete foarte multi ani. Ma rog, daca depasesc bugetul alocat, iti poti indrepta atentia catre rubrica bazaar. Eu as prefera un set de Century SH decat un set de bete noi la nivel mediu. Dar alegerea iti apartine.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mar Dec 24, 2013 8:23 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Dec 24, 2013 4:47 pm
Mesaje: 10
ms frumos, ma gandeam la optiunea domnului vlad, teoretic imi depaseste bugetul dar practic merita un efort, eu am probat shimano tribal carp 13350 tot cu inel de plecare 50 si varf 16 (in mintea mea aceasta configuratie mi se pare mai mult comerciala decat utila)si am ramas impresionat de acest bat...xs1 nu am pus mana pe el, am avzut ca si stocurile cu xs1 sunt cam limitate...iar de beast master la fel mi sa parut o lanseta placuta cu rezerva foarte mare de putere iar la retul de 500 ron tind sa cred ca este un best buy...nu stiu la ce pret voi gasi xs1 dar voi astepta oferte, macar second.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mar Dec 24, 2013 8:28 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Dec 24, 2013 4:47 pm
Mesaje: 10
pe century nu am avut norocu sa pun mana, dar sunt fan shimano...


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Dec 25, 2013 9:09 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
dan19911 scrie:
ma gandeam la optiunea domnului vlad, teoretic imi depaseste bugetul dar practic merita un efort


Daca XS1 Intensity nu se incadreaza in buget, uite-te si la Tribal Supressa, unde exista si configuratia de inele 40-12.

dan19911 scrie:
xs1 nu am pus mana pe el, am avzut ca si stocurile cu xs1 sunt cam limitate...


XS1 Intensity ar trebui sa fie din nou in stoc din februarie, din cate stiu.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Dec 25, 2013 12:22 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Iun 09, 2013 11:11 pm
Mesaje: 78
Am ales Shimano XS1 Intensity si nu am ce sa le reprosez.Fac pereche cu Aerotehnium 10000 xt si de la capacitatea de lansare pana la driluri spectacol au facut fata cu brio.Rar apar lansete de o asa calitate,la asa un pret acceptabil.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Dec 25, 2013 1:18 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Dec 24, 2013 4:47 pm
Mesaje: 10
deja nu mai am rabdare sa apara in stocuri sa vad cum e, am gasit un link in care o persoana vindea tribal xtb la 23 mil 3 bucati, asta ar fi fost oferta dar as vorbi in necunostinta de cauza ca nici pe xtb nu am pus mana...dar judecand dupa pret si materialele folosite e greu sa crezi ca nu ar fi ok.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Dec 25, 2013 1:45 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Iun 09, 2013 11:11 pm
Mesaje: 78
E diferenta mare.Mai bine astepti pana apare in stock Intensity.Sau cauta un posesor de Intensity si roaga-l sa te lase sa le vezi.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Dec 25, 2013 1:57 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Dec 24, 2013 4:47 pm
Mesaje: 10
ms frumos. oare la ce pret o sa vina xs1...si daca puteti de curioziozitate sa imi spuneti supressa ce actiune are? ms


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 122 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: