CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Lun Sep 21, 2020 4:35 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: CUPA CAMPIONILOR-SARULESTI 2020
MesajScris: Mar Ian 28, 2020 9:48 am 
Neconectat

Membru din: Sâm Ian 18, 2014 2:25 pm
Mesaje: 21
Cupa Campionilor-Sarulesti 2020
Locatie-Lac Sarulesti


Perioada de desfasurare 28.04-3.05.2020-miercuri -duminica
96 de ore.

Echipa poate fi formata din maxim 3 pescari/4 lansete/aruncat din mana.

Taxa de inscriere : 2200 lei/echipa

Organizator
Clubul Sportiv Pelicanul

Plata taxei se poate efectua in contul:
Clubul Sportiv Pelicanul
Cod fiscal:21570012
Cont bancar:RO97 INGB 0000 9999 0883 3246


Concurs de pescuit la crap ,aruncat din mână.
Rezervare loc-minim 500 lei avans pana la data de 20.12.2019-integral 01.02.2020
Inainte de a face plata rugam sunati organizatorii pentru detalii suplimentare-Factura-CNP
Echipe in concurs 100.


PREMII:

LOCUL 1. cei mai mari 5 pesti - 40000 lei + cupe, diplome si medalii

LOCUL 2. cei mai mari 5 pesti - 20000 lei + cupe, diplome si medalii

LOCUL 3. cei mai mari 5 pesti - 10000 lei + cupe, diplome si medalii

Captura concursului - 8000 lei+cupe,diplome si medalii

LOCUL 1. sector A -cei mai mari 5 pesti -8000 lei cupe, diplome si medalii
Captura sector A - 3000 lei+cupe,diplome si medalii

LOCUL 1. sector B -cei mai mari 5 pesti -8000 lei cupe, diplome si medalii
Captura sector B - 3000 lei+cupe,diplome si medalii

LOCUL 1. sector C -cei mai mari 5 pesti -8000 lei cupe, diplome si medalii
Captura sector C - 3000 lei+cupe,diplome si medalii

LOCUL 1. sector D -cei mai mari 5 pesti -8000 lei cupe, diplome si medalii
Captura sector D - 3000 lei+cupe,diplome si medalii

PREMIU SPECIAL Record 5 pesti -131.5Kg-500 Euro

PREMIU SPECIAL Record Captura-40.750kg-500 Euro


Detalii regulament :

Se intra in premii numai daca echipa are 5 pesti prinsi.
Se puncteaza crapul romanesc,crapul oglinda, amurul de la 6 kg.
Captura concursului si a sectorului se cumuleaza cu oricare premiu si nu se scade/nu este conditionata de prinderea a inca 4 pesti.
Tragerea la sorti a standurilor se va face in ordinea achitarii avansului la concurs.

Regulament :

1. 4 (patru) lansete / echipa, un singur carlig la fiecare .(ELIMINARE)
2. Este interzisa nada vie . (ELIMINARE)
3. Toti componentii echipei au drepturi depline.
4. Concurentii sunt obligati sa nu prezinte la cantar pesti raniti sau morti.pestele mort nu se cantareste.
5. Concurentii trebuie sa manevreze cu grija crapii pe mal.(AVERTISMENT)
6. Numarul maxim de saci pe care trebuie sa-i detina o echipa este de 5. Sacii de pastrare trebuie sa fie model mare. Pestii se vor pastra cate unul in fiecare sac.
7. Sunt obligatorii monturile care sa permita eliberarea plumbului in caz de ruptura.
8. Vizitatorii sunt obligati sa vina la hotel iar de acolo vor fi preluati de organizatori si dusi la standuri.Masinile acestora raman la baza , concurentii nu au voie sa parasesca standul/nu se pot primii vizite in stand pe jos intre concurenti fara accordul organizatorilor.(ELIMINARE)
9. Concurentii nu au voie sa circule cu masina ,in caz de urgenta vor fi scosi de organizatori de pe lac.(ELIMINARE)
10. Concurentii sunt obligati sa trateze competitia cu sportivitate, fara urlete, scandal, muzica sau alte manifestari huliganice.(AVERTISMENT)
11.Este interzisa folosirea oricarui tip de sonar sau navamodel pentru nadit.
11a.Nu se poate intra in apa si planta cu mana sau in orice alta forma montura(ELIMINARE)
12. In cort este permis iluminatul de orice fel. In afara acestuia nu este permisa decat lanterna de cap.(AVERTISMENT)
13. Concurentii sunt obligati sa lase standul in perfecta stare de curatenie la final, fara resturi de tigari , coji de seminte sau gunoaie imprastiate.
14. Toate activitatile legate de pescuit (nadit, lansat, drill) se desfasoara in interiorul standului,acesta va avea directii de pescuit (AVERTISMENT)
15.Nadirea grea este permisa in intervalul orar 10-17.
16. Echipele sunt obligate sa cantareasca toti pestii prinsi, nu este permisa retinerea pestilor in saci decat pana la primul cantar official.(ELIMINARE)
17. Se interzice parasirea standului fara acordul organizatorilor .(ELIMINARE)
18. Este permisa intrarea in apa pina la genunchi .(AVERTISMENT)


ARBITRAJ

A.Se fac 2 cantariri pe zi, dimineata incepand cu ora 7.00 si seara incepand cu ora 19. Exceptie se face cazul cand o echipa a prins scoicar Noaptea nu se fac cantariri.
B.La efectuarea cantaririi un vecin/martor/observator/administratie /de stand este obligat sa participe.
C.Chiar si in timpul cantarelor oficiale, concurentii au dreptul sa acorde prioritate activitatiilor de pescuit in defavoarea cantaririi crapilor.
D.Arbitrii sunt obligati sa aplice regulamentul, sa se autosesizeze cand este cazul si sa noteze avertismentele in foaia de arbitraj.
In cazul in care apar neintelegeri intre doi concurenti vecini (referitoare la zona de pescuit) cel care ia decizia finala este arbitrul sef, care va hotari locul amplasarii balezei/balizelor.
E.Contestatiile pot fi aduse la cunostiinta arbitrului principal numai in scris si in cel mult 1 ora de la consumarea faptei, acestea in cazul in care arbitrul nu se autosesizeaza. Orice contestatie ulterioara nu va mai fi luata in considerare. La o contestatie scrisa se depune o garantie de 100 lei. In cazul in care contestatia se dovedeste a fi indreptatita, echipa primeste garantia inapoi.

ATENTIONARE

I.Inainte de inceperea concursului, arbitrii vor verifica prezenta saltelei de receptie, a minciocului ecologic, a celor 3 saci mari obligatorii, a monturilor care sa permita eliberarea rapida a crapului in caz de ruptura. Echipele care nu corespund vor incepe concursul mai tarziu, cand vor remedia situatia.
II.Se puncteaza crapul romanesc, crapul oglinda , amurul si scoicarul indiferent de greutate
SANCTIUNI

Incalcarea unuia din aliniatele 5, 8, 10, 12, 14 , 15,16 si 18 din regulament atrage dupa sine un AVERTISMENT (la a doua incalcare a unuia din aliniatele de mai sus se dispune depunctarea cu 20 de kilograme, iar la a treia incalcare se dispune eliminarea echipei din concurs)

Incalcarea aliniatelor 1, 2, 4 .9 , 11 ,11a si 17atrage dupa sine ELIMINAREA DIRECTA din concurs.

Concursul incepe miercuri 29.04.2020 si se termina duminica in data de 03.05.2020 ora 10-pestele pe mal.

Adunarea pe balta miercuri in data de 29.04.2019 ora7 , urmata de prezenta, sedinta tehnica (prezentarea standurilor si directii ) si extragerea la sorti a standurilor,

Confirmarea de participare se face prin mesaj privat sau telefonic ,
Nu va inscrieti daca nu sunteti siguri de participare!

Rezervare loc-minim 500 lei avans pana la data de 20.12.2019-integral 01.02.2020
Echipe in concurs 100.

Pe toata perioada concursului se pot inchiria corturi tip Safarii--aduse si montate pe stand de catre personalul baltii-200 lei

Pentru orice detaliu suplimentar:
Dan Constantin - 0721212296
Razvan Ulmeanu-0722235778

Participantii sunt rugați sa trateze competiția cu sportivitate si fair play!

Fir întins!


Fişiere ataşate:
74158449_2801895193178456_8564741400468389888_o.jpg
74158449_2801895193178456_8564741400468389888_o.jpg [ 98.14 KiB | Vizualizat de 865 ori ]
Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mar Ian 28, 2020 9:52 am 
Neconectat

Membru din: Sâm Ian 18, 2014 2:25 pm
Mesaje: 21
1.Cristian Dumitrescu
2.Iancu Florin-Gabriel Raducanu
3.Francovschi Florin-Francovschi Marius
3a.Paul Cabulea
4.a.Team GPS-Sara-Veronica-Elena
4.Zaharia Sorin-achitat-330
5.Stoica Paul-Mihai Mares-achitat-330
6.Viscol Darius-Viscol Lucian
7.Adrian Alexandru-Catalin Mary-1100
8.Carp Force Team Adrian Ciobanu-Bocazar Ionut-Dan Ianuc
9.Florin Stefanut-Mugurel Fieraru-abonament-Sarulesti
10.Breten Alexandru-Breten Cristi
10.Babita Stefan-Dan Stanoaia
11.Mihai Mermezan-Negrila Paul Alexandru
12.Ionut Dinu-Team Lei Universali-Pitesti-avans Cupa Romaniei
13.Catalin Verescu -Andrei Cristian
14.Chiricuta Ciprian-avans Cupa Romaniei
15.Shimano Carp Team-Marius Petria
16.Vasilescu Mihai
17.Barbieru Victor-Abonament Sarulesti 27.12.
18.Artem Kolesnikov-Rusia***
19.Vasil Nikolov-Bulgaria
20.Epic Baits 1-Valentin Vanoaga-Adrian Lita-Catalin Domnisoru
21.Masters Carp Team-Hanganu Adrian
22.Bucovina Carp Team 1-Alex
23.Bulgaria-Lacks Team-Iordanov
24.BP-Otopeni-Nedelcu Cristian+parteneri-Abonament
25.Grecia-Iorgos
26.Tican Dumitru -Petria
27.Haloiu Ionut-Barbu Mocanu-Abonament
28.MG Team-Badislav Cristian-Darvareanu Florin-Ghita Daniel-1400
29.Fair Play-Catalin Grigore-Radu Gheorghe
30.Cristian Viorel-Birla Madalin
31.Enjoy Fishing-Costica Dicu-Rosca Cosmin-Lucian Toderica
32.Bucovina Carp Team 2- Mihai Podareanu,-Lucian Dragomir -Badea Cornel.
33.Old Spirit Pelicanul-Bebe Moise-Alexandru Moise
34.Claudiu Nicolae-Aurelian Pana
35.Eftene Alexandru-Petria 3
36.Grigore George-(Petria)4
37.Rezervat Epic Baits
38.Mateescu Constantin
39.White Sharks-Narcis Utoiu-Eugen Petre-Ionut Popescu
40.Stroe Catalin-Stroe Ionut -200
41.Tarpelea Carp Team WLC-Szakacs Alexandru-Steres Roberto-Stirbu Dan
42.SpottedFin Ukraina -Mihaiylov Samodeiko -Rostyslav Marhita
43.Ulan Mircea-Dumitrescu Cristi-Pitesti-30.11*
44.Dan Magirescu + Parteneri 200
45.Ucraina-Pavlo Matviienko-Iurii Usyk-Denys Fylyppov-Oleksii Okopnyi-Team: AQUACULTURE.
46.Fishing Club Stara Zagora-Bulgaria
47.Team MM Carp Fishing-Mugur +parteneri
48.Nicu Voica -Vali Alexandru-Marius Alexandru
49.Carp Releasers Claudia Ghica - Marian Ghica - Zaharia Costinel
50.Marius Alexandru+parteneri
51.Team MM-Service ***
52.Marius Matei-Trica Ion -Turn
53.Bucovina Carp Team 3
54.Team Ivkoni-Bulgaria
55.Attila Eros-Slovacia
56.Solar Carp Team-Slovacia
57.Team Fishing KENEDY-Serbia
58.SLR Team-Iulian Sumanariu - Alexandru Iordache
59.Tehnoprest Team : Marius Velicu, Stroe Marian, Dan Tanase
60.Samson Florin-Manolache Liviu 112 Carp Team Neamt (Petria)
61.Team BP-Nedelcu Cristian-Bratu Aurelian-Abonament
61-66 liber.
67.-71.Bulgaria-Vasilkov
72.-78.Slovacia-Attila Eros

79.Hauszlinger Arthur István confirmat
80.Team "SKarpi" RK Odessa Ucraina-Polishchuk Serghei- Natalia Gorbaciova
81.Team "Credo" Odessa Ucraina-Galtsov V-Dotsenko V. Skulbida E-Ucraina
82.Team Nae Badulescu-parteneri
83.Team Ucraina-Stas 4
84.PCT-TIBI-DANI-ADI-Fazekas Tiberiu Florin
85.Dan Mitranescu+ Parteneri
86.Bucovina Baits 4 -Alex Hascec
87.Dragomir Cristian-Dragomir Danut* Anglia
88.Team Expertii Lugoj-Paraipan Claudiu-Anca Cristian-Paul Nicolae
89.Alexandru Lulea-Sandu Camion-Abonament
90.Ciuca Ionut Cosmin-Pirvulet Mihai
91.Cimpoia Iulian
92.Beraru Iulian-Gogoașă Viorel -Ion Silviu
93.Carp Team Roman - Boțoc Ciprian - Dan Mihăilă - Mazăre Constantin
94.Ciotarca Cristian-Glica Ciprian-Tudor-Germania
95.Team MakukaKarp-Vali Mocanu-Nicu Vulpoiu-Mihai Gaftoi
96.Farlow Team-Draghiciu Andrei-Silviu Alexa-Mihai Haiducu
97.Chelba Constantin - Vicov Team
98.Alex Vlad-Sibiu
99.Aurel Ron -Alin -Abonament
100.Fair-Play-Petrut Borda-Abonament


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron