CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 2:11 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Mie Mai 18, 2022 11:53 am 
Neconectat

Membru din: Mar Iun 13, 2017 2:41 pm
Mesaje: 14
Va salut!La sfarsitul lunii octombrie 2022,am rezervata o partida pe lacul Varlaam,sect.B,stand B16.Am sa optez sa pescuiesc cu doua baterii de lansete ,trei cu trei datorita generozitatii standului ca si spatiu.Am nevoie de cateva informatii despre stand,gen locuri de interes,structuri,etc,multumesc!


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Mai 22, 2022 10:11 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Am mutat topicul de fata de la rubrica de "Discutii generale" la rubrica "Locuri de pescuit", unde sunt toate topicurile despre standurile de la Varlaam.

B16 e un stand care a trecut o vreme neobservat, dar care inceput sa fie apreciat din ce in ce mai mult in ultimii doi ani - si care a dat multi crapi mari. De exemplu, astazi am publicat cinci capturi de peste 20kg, mai exact 20,2kg, 22kg, 23kg, 23,5kg si 23,9kg, prinse recent de acelasi pescar, Catalin Stan, intr-o singura partida pe B16.

E standul cu cea mai mare diversitate de adancimi de pe Sectorul B, la fel cum e A9 pe Sectorul A, dar e mai mic ca suprafata decat A9 si mai usor de pescuit. Are in fata o groapa cu adancimi care se apropie de 5m (la nivelul maxim al lacului), dar si zone cu apa mica langa insula cu salcami din fata. Se poate pescui foarte bine si imediat langa malul pe care e asezat standul.

Unii crapi mari se prind cu precadere in zona lui B16, de exemplu crapul care detine recordul actual al Sectorului B.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Lun Apr 24, 2023 9:35 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Sep 04, 2018 10:23 pm
Mesaje: 8
Salutare Vlad, ma poți ajuta te rog frumos cu harta batimetrica de pe standul B16.

Mulțumesc frumos!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: