CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Apr 19, 2024 3:35 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 28 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Varlaam - preturi pentru 2015
MesajScris: Mie Noi 26, 2014 10:10 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Varlaam si-a stabilit lista de preturi pentru 2015, un subiect asteptat cu interes de multa lume. Preturile au fost afisate astazi pe site-ul lacului: http://www.laculvarlaam.ro/preturi.

Exista mai multe modificari fata de 2014. Preturile pentru 2014 au fost fixate in urma testelor de anul trecut, cand administratia inca nu avea o idee atat de clara ca acum despre populatia de crapi mari ai lacului si despre diferentele dintre sectorul A si sectorul B. Se credea ca, in buna masura, cele doua sectoare au aproximativ aceeasi densitate de crap si, ca atare, s-a facut un pret unic pentru ambele sectoare.

Sezonul 2014 a aratat ca sectoarele sunt inegale si, in consecinta, preturile pentru 2015 sunt diferentiate. Pe sectorul A, preturile au crescut cu 20-25%, o crestere raportata la ce ofera lacul in materie de trofee. Pe sectorul B, preturile au ramas neschimbate in timpul saptamanii si au scazut cu 20% in weekend.

Abonamentele s-au dovedit o solutie neviabila si s-a renuntat la ele. Pe lacuri mai mari, pot fi avantajoase. La Varlaam, majoritatea pescarilor erau interesati de abonament ca sa pescuiasca doar pe sectorul A, care e prea mic pentru a sustine un numar rezonabil de abonamente.

In schimb, a fost introdusa posibilitatea de a face rezervari pentru orice perioada a anului, contra unui avans. E un sistem care functioneaza cu succes pe multe lacuri din Europa. Rezervarile pentru 2015 pot fi facute incepand de saptamana viitoare.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Varlaam - preturi pentru 2015
MesajScris: Joi Noi 27, 2014 3:13 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Ian 02, 2014 2:50 am
Mesaje: 254
Am o nelamurire legata de rezervari: a disparut practic limita de 30 de zile pentru rezervari?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Varlaam - preturi pentru 2015
MesajScris: Joi Noi 27, 2014 3:27 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Exact. In 2014, pescarii cu abonament puteau face rezervari pentru urmatoarele trei luni, iar pescarii fara abonament, pentru urmatoarea luna. Pentru 2015, oricine poate face inca de acum rezervari pentru tot anul.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Varlaam - preturi pentru 2015
MesajScris: Joi Noi 27, 2014 5:36 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Ian 02, 2014 2:50 am
Mesaje: 254
Vlad Pavlovici scrie:
Exact. In 2014, pescarii cu abonament puteau face rezervari pentru urmatoarele trei luni, iar pescarii fara abonament, pentru urmatoarea luna. Pentru 2015, oricine poate face inca de acum rezervari pentru tot anul.


O veste excelenta din punctul meu de vedere. Imi vine sa-mi fac de pe acum rezervarile.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Varlaam - preturi pentru 2015
MesajScris: Joi Noi 27, 2014 5:45 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Serban Popescu scrie:
Imi vine sa-mi fac de pe acum rezervarile.


Iti recomand sa le faci. Ieri am avut o surpriza cand am vrut sa-mi programez una sau doua partide in aprilie!

Madalin poate da mai multe detalii despre situatia rezervarilor.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Varlaam - preturi pentru 2015
MesajScris: Joi Noi 27, 2014 5:45 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Ian 02, 2014 2:50 am
Mesaje: 254
Vlad Pavlovici scrie:
Serban Popescu scrie:
Imi vine sa-mi fac de pe acum rezervarile.


Iti recomand sa le faci. Ieri am avut o surpriza cand am vrut sa-mi programez una sau doua partide in aprilie!

Madalin poate da mai multe detalii despre situatia rezervarilor.


S-ar putea face un sistem care sa fi vizibil online oricand si sa fie updatat macar 1 data pe saptamana?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Varlaam - preturi pentru 2015
MesajScris: Joi Noi 27, 2014 5:52 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
E posibil, dar nu in viitorul apropiat.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Varlaam - preturi pentru 2015
MesajScris: Joi Noi 27, 2014 5:57 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Ian 02, 2014 2:50 am
Mesaje: 254
Vlad Pavlovici scrie:
E posibil, dar nu in viitorul apropiat.


Exista metode foarte simple gen un calendar pe Google drive. Acela poate fi folosit si ca planificare pentru cei care se ocupa de rezervari.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Varlaam - preturi pentru 2015
MesajScris: Joi Noi 27, 2014 8:54 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Fara discutie ca exista posibilitatea tehnica de a implementa un sistem care sa afiseze pe site locurile disponibile si rezervate.

Sunt insa alte motive pentru care e posibil ca sistemul de fie introdus in viitor, dar nu acum.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Varlaam - preturi pentru 2015
MesajScris: Vin Noi 28, 2014 3:35 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Noi 24, 2013 8:54 pm
Mesaje: 70
Salut!

Dar pentru 2015 exista vreun plan legat de bradisul din sectorul B ?
Mie personal imi place sectorul B ( desi nu am prins nici un peste anul acesta in 3 partide :) doar ca am observat ca datorita bradisului are maxim 4 locuri ocupate ....pe week-end ....
In conditiile in care se vor mai face standuri pe B nu v-ati gandit sa incercati sa mai rariti bradisul ?

Cu stima,
Adrian Soare


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 28 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: