CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Mar 29, 2024 5:59 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: o partida de pescuit
MesajScris: Joi Ian 22, 2015 2:51 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Dec 29, 2014 12:54 am
Mesaje: 19
sandu scrie:
Unde se afla lacul ?


In italia la vre-o 10 km de spezia


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: o partida de pescuit
MesajScris: Joi Ian 22, 2015 2:57 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Dec 29, 2014 12:54 am
Mesaje: 19
KRo scrie:
Cel mai sigur ar fi sa mergi cu seminte si ca nada de carlig , alune sau porumb echilibrate cu pop-up, spuma sau plastice . Nu cred ca isi au rostul boiliesurile pe asemenea balta si pentru intervalul pe care vrei sa il petreci , poti incerca eventual solubile si la carlig boiliesuri mici de 10-14 combinate si cu semintele la nadit.

Ca si tipuri ii greu de spus cu care vei avea castig de cauza, nu ai nevoie de cantitati mari , daca gasesti de 14-16 si iti cumperi 3 kg in combinatie cu 5 kg de seminte ar trebui sa fie suficient si poti sa cumperi la cantitatea asta ceva mai calitativ , important ii sa fierbi semintele ,care au fost inmuiate in prealabil , de fiert ar fi bine cu apa din balta si inainte sa nadesti combini si seminte cu boiliesuri si la activezi cu cateva ore sa le arunci in apa cu csl , melasa , sau cu orice lichid nutritiv care poa sa fie si similar cu aroma boiliesurilor pentru care optezi.

Mai departe te invata balta ce ai de facut , important ii sa experimentezi la fata locului ...


Multumesc de sfaturi o sa tin cont de ele si am sa merg de maine pana duminica luni sa vedem ce o sa fie, cu cine a mai pescuit acolo tot acceasi treaba mi-au ziso pop-upuri cu porumb sau simple pt carlig :? o zi faina la toti :)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: