CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Apr 26, 2024 3:50 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Pescuit pe ape publice
MesajScris: Mie Feb 11, 2015 9:53 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 08, 2013 2:39 pm
Mesaje: 1001
E clar, se poate inchide acest topic pentru ca deocamdata nu exista la noi in tara.

_________________
http://mateiniteanu.blogspot.ro
Niteanu Matei


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pescuit pe ape publice
MesajScris: Mie Feb 11, 2015 4:20 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Iun 03, 2013 8:57 pm
Mesaje: 191
Localitate: Turda
Matei Niteanu scrie:
E clar, se poate inchide acest topic pentru ca deocamdata nu exista la noi in tara.

inca mai sunt pescari care nu-si permit sa cheltuiasca minim 100 lei pe zi pe o balta si prefera sa mearga pe o apa curgatoare din cauza costurilor scazute . dar sunt ffff putini.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pescuit pe ape publice
MesajScris: Joi Feb 12, 2015 6:10 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Oct 26, 2014 9:05 pm
Mesaje: 10
Prefer pescuitul pe orice apa salbatica in detrimentul baltilor cu taxa pentru sentimentul ca orice trasatura e o oaza de noroc si ai satisfactia pestelui salbatic.Este adevarat ca e un pescuit mult mai incomod din punct de vedere al conditiilor dar locurile salbatice,lipsite de interventia omului iti ofera acea liniste sufleteasca de care are nevoie orice pescar.Cred ca multi pescari din lipsa de timp, comoditate sau datorita densitatii mici de peste aleg lacurile cu taxa ele fiind singura varianta in cazul dat,dar stilul acesta de pescuit reprezinta adevarata provocare in viata unui pescar.
Deci pescuitul pe ape publice exista doar ca unii il negam si acesti pescari de ape salbatice isi doresc sa fie mai mult decat un numar intr-un bilant contabil al vreunui lac,isi doresc libertatea de a pescui si nu de a se hrani cum vad deseori ca se subintelege.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pescuit pe ape publice
MesajScris: Joi Feb 12, 2015 6:27 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 08, 2013 2:39 pm
Mesaje: 1001
Bun, si unde pescuiesti?

_________________
http://mateiniteanu.blogspot.ro
Niteanu Matei


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pescuit pe ape publice
MesajScris: Joi Feb 12, 2015 9:11 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Iun 03, 2013 8:57 pm
Mesaje: 191
Localitate: Turda
eu as propune altceva ,sa discutam despre modul de abordare al unei partide pe apele publice , cred ca este mult mai interesant .

Acum ca mi-am luat , barca , motor si sonar imi propun in primavara sa fac un traseu de 40-50 km pe raul mures in cautarea unor locuri mai retrase, care sa nu fie asa des frecventate(desi imi place locul pe care merg de cativa ani buni deja sunt prea multi pescari in zona ) .despre nada sunt putine de spus , porumbul si alunele tigrate fac legea dar se prinde si la boiles.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: