CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 9:54 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Varlaam A1
MesajScris: Mie Apr 08, 2015 8:33 am 
Neconectat

Membru din: Lun Mar 30, 2015 4:09 pm
Mesaje: 6
Urmează să pescuiesc câteva zile pe Varlaam pentru prima oara și voi pescui pe A1... Câteva detalii despre acest loc... Mulțumesc


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Varlaam A1
MesajScris: Mie Apr 08, 2015 9:32 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 08, 2013 2:39 pm
Mesaje: 1001
Eu am pescuit in aceasi perioada pe A1 si nu vreau sa te dezamagesc, dar primavera este un loc mort. Daca ai posibilitatea si standul A2 e liber, poti sa incerci sa te duci pe plaurul de la A2, in rest slabe sanse. Incearca sa mergi pe atractie maxima, seminte, pop-up. La adancimea la care pescuiesti, poti sa te ghidezi dupa cum s-a prins, pe apa mica sau mare, in rest fire intinse.

_________________
http://mateiniteanu.blogspot.ro
Niteanu Matei


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Varlaam A1
MesajScris: Mie Apr 08, 2015 9:58 am 
Neconectat

Membru din: Lun Mar 30, 2015 4:09 pm
Mesaje: 6
Matei Niteanu scrie:
Eu am pescuit in aceasi perioada pe A1 si nu vreau sa te dezamagesc, dar primavera este un loc mort. Daca ai posibilitatea si standul A2 e liber, poti sa incerci sa te duci pe plaurul de la A2, in rest slabe sanse. Incearca sa mergi pe atractie maxima, seminte, pop-up. La adancimea la care pescuiesti, poti sa te ghidezi dupa cum s-a prins, pe apa mica sau mare, in rest fire intinse.

Mulțumesc Matei... Să speram că nimeresc... :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Varlaam A1
MesajScris: Mie Apr 08, 2015 3:18 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
A1 e considerat un stand neproductiv, dar la singura partida pe care am facut-o pe el (in vara trecuta) am prins un crap de 20,4kg si alti trei mai mici, in timp ce pe standuri teoretic mai bune nu s-a prins nimic. Deci nu e chiar imposibil sa ai si surprize placute.

Mi s-a parut un stand foarte usor de pescuit, nu ai agatatura, nu prea ai diferente de nivel, ai un palc de copaci pe malul opus sub care poti planta la adancimi sub 2m. De acolo am luat toti pestii.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Varlaam A1
MesajScris: Mie Apr 08, 2015 5:12 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Mar 30, 2015 4:09 pm
Mesaje: 6
Vlad Pavlovici scrie:
A1 e considerat un stand neproductiv, dar la singura partida pe care am facut-o pe el (in vara trecuta) am prins un crap de 20,4kg si alti trei mai mici, in timp ce pe standuri teoretic mai bune nu s-a prins nimic. Deci nu e chiar imposibil sa ai si surprize placute.

Mi s-a parut un stand foarte usor de pescuit, nu ai agatatura, nu prea ai diferente de nivel, ai un palc de copaci pe malul opus sub care poti planta la adancimi sub 2m. De acolo am luat toti pestii.


Mulțumesc domnu Vlad, am un sentiment că voi prinde pești frumoși pe A1 și cine știe poate cel mai mare prins pe Varlaam până-n prezent... :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Varlaam A1
MesajScris: Mie Apr 08, 2015 6:28 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 10, 2013 7:40 pm
Mesaje: 497
Localitate: Bucuresti
Haplea e mutat in sectorul in B de anul trecut . Poate il vei prinde pe fratele lui...

_________________
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Varlaam A1
MesajScris: Mie Apr 08, 2015 7:05 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Mar 30, 2015 4:09 pm
Mesaje: 6
lucian_man scrie:
Haplea e mutat in sectorul in B de anul trecut . Poate il vei prinde pe fratele lui...

Doamne ajuta


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: