CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 6:19 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
MesajScris: Sâm Oct 17, 2015 4:27 am 
Neconectat

Membru din: Vin Iun 28, 2013 2:32 pm
Mesaje: 628
Citat:
...da pt carlig am bile critic echilibrate si de belachan si hot fish...intrebarea mea e daca merg pe bile simple la carlig sau pot combina si pe snowman?


Pai, daca deja ai bile echilibrate pentru carlig, foloseste-le pe acelea, asa cum ti-a recomandat si Stelian! :)


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Sâm Oct 17, 2015 6:02 am 
Neconectat

Membru din: Vin Oct 18, 2013 7:47 pm
Mesaje: 254
razvan bulubenchi scrie:
ceva pareri vis a vis de subiectul sanpaul la sfarsit de octombrie...? ;) ;) ;) a mai fost careva la aceasta locatie in ultimul timp?


Am fost in anii anteriori si in noiembrie, e o perioada perfecta pentru crapii mari.

Sfatul meu: du-te si pescuieste pe balta. :)


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Sâm Oct 17, 2015 8:56 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Oct 12, 2015 1:38 pm
Mesaje: 46
Localitate: BRASOV
saptamana viitoare merg...mersi stelian ;) ;) ;)

_________________
razvybv- fire intinse tuturor!!!


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Vin Oct 23, 2015 7:55 am 
Neconectat

Membru din: Lun Oct 12, 2015 1:38 pm
Mesaje: 46
Localitate: BRASOV
este utila folosirea monturii whity pool la sfarsit de octombrie?...astept ceva pareri de la cei care au folosit aceasta montura pe sanpaul...

_________________
razvybv- fire intinse tuturor!!!


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Vin Oct 23, 2015 8:18 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Poti sa folosesti montura Withy Pool (si orice alta montura) in orice anotimp. Ceea ce conteaza e felul in care o folosesti.

PS: Ai deschis un topic cu aceeasi intrebare si la rubrica de monturi. N-are rost sa discutam acelasi subiect in doua locuri, e suficient sa-l discutam aici.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Vin Oct 23, 2015 9:59 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Oct 12, 2015 1:38 pm
Mesaje: 46
Localitate: BRASOV
Mulțumesc frumos pentru sfaturi și scuze pentru topicul plasat eronat.
Aștept și alte păreri de la colegii pescari despre acest subiect ;)

_________________
razvybv- fire intinse tuturor!!!


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mar Noi 03, 2015 1:59 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Oct 12, 2015 1:38 pm
Mesaje: 46
Localitate: BRASOV
[u]Multumesc tuturor pt sfaturi si pareri cu privire la subiectul abordat[/u].Acum la o saptamana dupa partida de pe Sanpaul, ma declar complet satisfacut de aceasta ultima partida de pescuit pe 2015, pe aceasta superba locatie, pe care voi reveni ca abonat la inceputul sezonului 2016.Datele partidei au stat cam asa:am nadit cu 2 kg bile belachan de la SELECT si 1 kg bile hot fish solubile de la acelasi producator.am avut 12 pesti pusi pe saltea in 36 de ore atat ziua cat si noaptea cand a fost f frig cel mai mare o oglinda superba de Sanpaul de 15,8 kg (noul meu record personal)dimensiunile celorlalti pesti au fost intre 5.8 si 15.8 kg adica o medie de 9,7 kg per/captura....Ca remarca generala,nu stiu in ce proportii au contat: nada folosita,standul de pescuit sau faptul ca am fost singur singurel pe toata locatia!!!Una peste alta a fost,cel putin pentru mine,o superpartida pe o superlocatie unde voi pescui mult timp de acum inainte ;) ;) ;)

_________________
razvybv- fire intinse tuturor!!!


Ultima oară modificat de razvan bulubenchi pe Mar Noi 03, 2015 2:18 pm, modificat de 3 ori în total.

Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mar Noi 03, 2015 2:08 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Oct 12, 2015 1:38 pm
Mesaje: 46
Localitate: BRASOV
ca o completare a mesajului anterior am folosit pt prima data montura whity pool dar nu am avut nici o prezentare indiferent de pop up folosite....nu sunt dezamagit sunt convins ca in alte imprejurari poate fi o montura castigatoare...am folosit monturi blow back si simple cu carlig cu anti tangle cu 2 bile critic echilibrate de 20 de belachan si 1 bila de 24 de la Sipcarp( aroma de mititei :shock: :shock: :shock: ,meat@liver@fish).Asta a fost abordarea mea la o partida de 36 de ore ,la sfarsit de octombrier,pe SANPAUL

_________________
razvybv- fire intinse tuturor!!!


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mar Noi 03, 2015 6:15 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
razvan bulubenchi scrie:
ca o completare a mesajului anterior am folosit pt prima data montura whity pool dar nu am avut nici o prezentare indiferent de pop up folosite....nu sunt dezamagit sunt convins ca in alte imprejurari poate fi o montura castigatoare...


Se mai intampla...

La ultima partida pe Varlaam, n-am prins nimic la Withy Pool. Inaintea mea, pescarul care statuse pe acelasi stand prinsese la Withy Pool foarte bine.

Se poate intampla si contrariul, adica sa prinzi numai la Withy Pool. Mi s-a intamplat asta chiar pe Sanpaul in vara asta.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Noi 04, 2015 12:37 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Oct 12, 2015 1:38 pm
Mesaje: 46
Localitate: BRASOV
Multumesc frumos dl.Vlad pt coment.Sunt ferm convins ca intr-o oarecare partida aceasta montura poate face diferenta, dar ca nu exista un stereotip in a folosi o montura sau alta cu rezultate constante, chiar si pe aceeasi locatie.Poate,un pic si din aceasta,deriva frumusetea acestui minunat sport....

_________________
razvybv- fire intinse tuturor!!!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: