CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Dum Apr 28, 2024 2:54 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 67 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Teiu
MesajScris: Sâm Iul 20, 2013 11:20 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 08, 2013 2:39 pm
Mesaje: 1001
Super, multumesc mult, astept sa treaca toropeala asta si dupa 15 aug o sa fiu pe balta.

_________________
http://mateiniteanu.blogspot.ro
Niteanu Matei


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Teiu
MesajScris: Dum Iul 21, 2013 11:15 am 
Neconectat

Membru din: Dum Iul 21, 2013 10:59 am
Mesaje: 26
Pe coada lacului nu se pescuieste dupa foisorul de paza. Ultimul loc este 50, care este si singurul loc cu adapost. Este un loc productiv tot anul, pretabil, in opinia mea, pt. pescuit la feeder (se pot face partide memorabile), de 12 ore. Distanta pana in malul celalat este de 70 metrii. Locul nu tine peste mare. Cred ca, captura locului este de 9 kg.

Pentru partide de minim 48 de ore si peste mare cele mai cautate (bune) locuri sunt 35 (unde a stat Vlad) si 2, 5, 8, respectiv prima, a 2-a si a 3-a cabana. Aici distanta este intre 120 si 140 metrii pana-n celalat mal.

Dar sa nu te mire daca intra numai peste mic si acolo (ciortani de 3-6 kg). Chiar si la 2 bile de 24.

Recomand pescuit plantat doar cu bile tari, inclusiv cele plantate. La pelete sau solubile te omoara ciortanul.

Si inca ceva: sa nu mergi singur!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Teiu
MesajScris: Dum Iul 21, 2013 11:41 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 08, 2013 2:39 pm
Mesaje: 1001
Ultima parte cu "sa nu mergi singur" imi da de gandit. Daca poti detalia pentru ca singur vroiam sa merg si acum m-ai pus pe ganduri.

Merci anticipat

_________________
http://mateiniteanu.blogspot.ro
Niteanu Matei


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Teiu
MesajScris: Dum Iul 21, 2013 11:55 am 
Neconectat

Membru din: Dum Iul 21, 2013 10:59 am
Mesaje: 26
Chiar nu m-am gandit ca vrei sa mergi singur!

Eu am vrut sa subliniez altceva: balta este suprapopulata, populatia majoritara fiind de ciortani intre 3-6 kg. Si intra indiferent de stand. Daca pestele mananca, si cam mananca, poti avea si 3-4 trasaturi simultan. Este foarte activ, indiferent de perioada zilei. Iti trebuie multa nada si multa energie. Sunt si teni intre 4 si 10 kg cu care este adevarata distractie si care nu se dau in laturi de la bolies.

A! Nu stiu daca este o trasatura a baltii, dar eu asta am observat si nu numai eu: nu prea intra la monturi de pop-up. Spre disperarea mea, care tot incerc withy pool-ul pe care-l face Vlad!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Teiu
MesajScris: Dum Iul 21, 2013 12:05 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Iul 21, 2013 10:59 am
Mesaje: 26
Ia in considerare si faptul ca, datorita secetei din ultimii ani si a eroziunii solului, malul este inalt. Intre 1 si 2 metrii. Dificil de abordat noaptea mai ales singur fiind.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Teiu
MesajScris: Lun Iul 22, 2013 9:34 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 08, 2013 2:39 pm
Mesaje: 1001
Problema cu pestele care trage non stop se rezolva usor. Scot betele din apa cand nu mai pot si ma culc. Credeam ca trebuie sa imi iau pistol la mine ca o sa am parte de vizite neasteptate. Da intr-adevar cred ca o sa am probleme cu pestii mai mari daca malul e inalt, dar vad eu cum ma descurc.

Multumesc mult de informatii.

_________________
http://mateiniteanu.blogspot.ro
Niteanu Matei


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Teiu
MesajScris: Mar Iul 23, 2013 9:23 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Iul 01, 2013 4:15 pm
Mesaje: 58
Am programat sâmbăta asta o partidă, locurile 34 și 35.
O să revin cu info.

Intre timp, dacă a pescuit cineva pe locurile alea și are ceva ponturi, e binevenit. :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Teiu
MesajScris: Sâm Sep 14, 2013 8:41 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Iun 28, 2013 2:32 pm
Mesaje: 628
Imi poate spune si mie cineva care sunt pasii de urmat pentru a putea face o partida de 48 de ore la Teiu? Un nr. de telefon (ca n-am gasit nicaieri)? Pot pescui 2 persoane pe acelasi stand cu drepturi depline?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Teiu
MesajScris: Dum Sep 15, 2013 6:54 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Ionut, ia legatura cu Alin Mocanu, proprietarul lacului, telefon 0753098000, email alin.mocanu@mavexim.ro.

Detaliile de contact si regulamentul apareau pe site-ul lacului, care pare sa fie inchis in momentul asta (sau nu-l mai gasesc eu).

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Teiu
MesajScris: Dum Sep 15, 2013 10:14 am 
Neconectat

Membru din: Vin Iun 28, 2013 2:32 pm
Mesaje: 628
Multumesc Vlad, de aceea am si intrebat, pentru ca nici eu nu gasesc nicaieri o adresa cu regulament, taxe etc.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 67 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 135 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: