CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Mie Apr 24, 2024 5:32 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Ploaie de giganti pe Horgesti
MesajScris: Mie Mai 11, 2016 12:06 pm 
Neconectat

Membru din: Sâm Noi 30, 2013 12:48 pm
Mesaje: 38
Ieri 10.05.2016 doi dintre membrii Enjoyfishing Club au luat parte la popularea baltii Horgesti cu multe exemplare,trecute chiar si de 20kg.

_________________
Membru Fondator - Enjoy Fishing Club


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ploaie de giganti pe Horgesti
MesajScris: Mie Mai 11, 2016 12:07 pm 
Neconectat

Membru din: Sâm Noi 30, 2013 12:48 pm
Mesaje: 38
User RVP

Membru din: Mar Aug 11, 2015 7:27 am
Mesaje: 2
Membrii Enjoyfishing Club au participat ieri 10.05.2016 pe lacul partener Horgesti la o populare cu aproximativ 75 de crapi,multi dintre ei depasind 15kg.Mai multe detalii si poze gasiti aici...https://touch.facebook.com/enjoyfishing ... 150695509/

_________________
Membru Fondator - Enjoy Fishing Club


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ploaie de giganti pe Horgesti
MesajScris: Mie Mai 11, 2016 1:01 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 08, 2013 2:39 pm
Mesaje: 1001
Interesant, dar ce populatie mai are balta? Pentru ca eu cand am fost era mult ten, mult ciortan. Practic ce ma intereseaza este cati pesti intre 10-15 kg sunt si cati 15-20 kg si cati 20+ kg. Daca aveti informatii, va rog sa imi spuneti.

Multumesc,

_________________
http://mateiniteanu.blogspot.ro
Niteanu Matei


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ploaie de giganti pe Horgesti
MesajScris: Mie Mai 11, 2016 1:03 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Dec 19, 2013 12:54 pm
Mesaje: 437
Bravos, la mai mare...dar daca tot promovati lacul partener pe toate forumului puteati face un efort sa puneti si fro' doua trei poze..
Si nu, link-ul spre feisbuc nu e ok. E doar dovada de lene.
Enjoy! :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ploaie de giganti pe Horgesti
MesajScris: Mie Mai 11, 2016 2:39 pm 
Neconectat

Membru din: Sâm Noi 30, 2013 12:48 pm
Mesaje: 38
Albert scrie:
Bravos, la mai mare...dar daca tot promovati lacul partener pe toate forumului puteati face un efort sa puneti si fro' doua trei poze..
Si nu, link-ul spre feisbuc nu e ok. E doar dovada de lene.
Enjoy! :)


Parerea ta si o respect
Dar tie iti este lene sa dai click pe un link?
Dc sa pun 2 poze aici cand poti sa le vezi pe toate odata.

_________________
Membru Fondator - Enjoy Fishing Club


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ploaie de giganti pe Horgesti
MesajScris: Mie Mai 11, 2016 2:41 pm 
Neconectat

Membru din: Sâm Noi 30, 2013 12:48 pm
Mesaje: 38
E ok ?


Fişiere ataşate:
IMG-20160511-WA0014.jpg
IMG-20160511-WA0014.jpg [ 94.67 KiB | Vizualizat de 10753 ori ]

_________________
Membru Fondator - Enjoy Fishing Club
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ploaie de giganti pe Horgesti
MesajScris: Mie Mai 11, 2016 5:37 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Mai 12, 2014 3:57 pm
Mesaje: 13
Poate unii nu au FB


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ploaie de giganti pe Horgesti
MesajScris: Mie Mai 11, 2016 8:38 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
kyosmin scrie:
E ok ?


Nu, nu e ok.

Daca vrei sa folosesti forumul pentru a promova un lac (iar Horgesti e un lac pe care l-am promovat mereu pe CarpOnline), mi se pare firesc sa pui informatia pe forum.

Dincolo de asta, ceea ce ne intereseaza pe toti este informatia reala si precisa, nu hiperbole de genul "ploaie de giganti". Am vorbit astazi cu Marius Chiper, administratorul lacului, si inteleg ca nu e nicio ploaie de giganti, e o populare cu aproximativ 75 de crapi in general de dimensiuni medii, intre care si doua exemplare de peste 15kg - unul in jur de 15kg si ceva, iar celalalt in jur de 20kg.

Popularea e foarte buna si bineinteles ca merita semnalata - il si rugasem pe Marius sa-mi trimita mai multe informatii despre pestii pe care vrea sa-i introduca in lac. Marius are cont pe forumul CarpOnline si ne poate da mai multe detalii daca are timp.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ploaie de giganti pe Horgesti
MesajScris: Mie Mai 11, 2016 11:17 pm 
Neconectat

Membru din: Sâm Noi 30, 2013 12:48 pm
Mesaje: 38
Salut.
Pentru noi in Moldova sunt giganti (fata de capitala)
Daca nu e ok imi cer scuze ca am scris pe acest forum despre aceasta populare a singurului iaz din Moldova cu asa pesti.
Imi pare sincer rau ca am scris pe forumul tau ( hiperbole) te las pe tine sa faci reclama dupa ce ii prinzi , dar sper sa nu fie ca anul trecut cand nu ai mai facut nici o promovare acestei balti pentru ca ai sta 7 zile si nu ai prins nimic sau ca atunci cand ai rugat o echipa de pescari sa se mute si sa vii tu in locul lor pentru ca ei prindeau si tu nu ( cu scuza ca tu filmezi ) si trebuie sa prinzi ca sa iti iei banii.
Pe cand noi nu luam bani pentru aceasta reclama sau scuze hiperbole cum zici tu.
Ai ocazia sa mai incasezi ceva bani anul asta cu aceste hiperbole
Fir intins

_________________
Membru Fondator - Enjoy Fishing Club


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ploaie de giganti pe Horgesti
MesajScris: Joi Mai 12, 2016 6:31 am 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 01, 2015 4:42 pm
Mesaje: 274
Localitate: Timisoara
Salut
Felicitari pentru populare,dar pozele nu am cum sa le vad ca nu am Facebook.Poate ca in loc sa ai atitudinea asta ar fi fost mai bine sa postezi totusi pozele.Pana la urma Vlad a promovat acest lac.Ca o face cu interes financiar e problema lui si nu vad nimic rau in asta.Orice tip de promovare costa bani indiferent in ce domeniu.Ca a fost o saptamana si nu a prins,nici in asta nu vad nimic iesit din comun.Nu cred ca Vlad e vreun zeu care prinde de fiecare data cand iese la pescuit.Sunt sigur ca atunci cand filmeaza isi ia toate masurile si se asigura ca are cel mai bun loc,sunt cat mai putini pescari pe balta...etc,dar chiar si asa se poate intampla sa nu prinzi.Pana la urma noi vrem sa vedem pesti si tehnici de pescuit si pana la urma Vlad e unul dintre cei mai buni promotori ai acestui stil C&R.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: