CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Sâm Apr 20, 2024 2:25 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Balta lazar
MesajScris: Sâm Mai 14, 2016 8:52 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 08, 2015 7:10 pm
Mesaje: 140
Localitate: craiova
A pescuit cineva acolo?recomandari?momeli?plantat sau din mana?
Inafara de faptul ca sant exagerate preturile si pretentiile,se stie ceva de balta?

_________________
"V-am lasat saraci si prosti,v-am gasit si mai saraci si mai prosti"
Constantin Brancusi,sculptor roman.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Balta lazar
MesajScris: Sâm Mai 14, 2016 11:22 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 11, 2015 3:29 pm
Mesaje: 16
Am facut acolo numeroase partide in ultimii trei ani si pot sa spun ca este o balta extraordinara. Preturile nu sunt exagerate vizavi de conditii/pescuit. Pentru cei care merg sa pescuiasca dar sa se si relaxeze este locul perfect. Pentru informare poti accesa pagina lor de Facebook.
Recomandari.... plantat cu navomodelul, boilies dar si/sau porumb/seminte mici fierte, casutele 6,7, 8 sau foisoarele 2,3 daca mergi cu familia sau prietenii.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Balta lazar
MesajScris: Dum Mai 15, 2016 7:18 am 
Neconectat

Membru din: Vin Sep 13, 2013 11:27 pm
Mesaje: 123
@Calin Bagdasar

Pe ce locuri s-au prins crapi peste 10 Kg ?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Balta lazar
MesajScris: Dum Mai 15, 2016 8:20 am 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 11, 2015 3:29 pm
Mesaje: 16
Depinde de perioada anului in care mergi la pescuit. Eu am prins over 10 la casuta 7, 8 si foisoarele 2 si 3, primavara si toamna. Balta are si zona salbatica iar acolo a mers bine vara. Pe langa crapi se gasesc si multe exemplare mari de ten de aceea balta e cunoscuta si sub numele de ....paradisul tenilor.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Balta lazar
MesajScris: Dum Mai 15, 2016 9:04 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 08, 2015 7:10 pm
Mesaje: 140
Localitate: craiova
Am vazut pagina de face,la conditiile oferite preturile sunt ok,ce nu inteleg eu este faza cu foisorul.ce este asa de extrordinar la foisorul ala de iti cere taxa pe el.nu pe partida ci pe 12-24ore.nu mi se pare in regula nici taxa de plantat dar in fine..te supui regulilor.fiecare administratie cu regulile lor.pe standurile 6.7 si 8 nu este foisor?

_________________
"V-am lasat saraci si prosti,v-am gasit si mai saraci si mai prosti"
Constantin Brancusi,sculptor roman.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Balta lazar
MesajScris: Dum Mai 15, 2016 3:02 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 11, 2015 3:29 pm
Mesaje: 16
Foisorul pe langa faptul ca are curent electric, masa, 2 bancute, dulap suspendat cu vesela, mai este dotat cu frigider, televizor, gratar si disc. Mai iei cu tine decat patul si in rest le ai pe toate pentru 4 - 5 zile.
Casuta 6 este destinata unui grup de 2 pescari/familii. Aceasta are 2 camere si respectiv 2 pontoane la care exista curent electric. Casuta are un grup sanitar dotat cu dus si boiler pentru apa calda si 1 foisor care are aceeasi dotare ca cel de mai sus.
Casuta 7 este destinata unui grup de 4 pescari/familii. Aceasta are 4 camere si respectiv 4 pontoane la care exista curent electric. Casuta are un grup sanitar dotat cu dus si boiler pentru apa calda si 1 foisor care are aceeasi dotare ca cel de mai sus.
Casuta 8 este destinata unui grup de 3 pescari/familii. Aceasta are 3 camere si respectiv 3 pontoane la care exista curent electric. Casuta are un grup sanitar dotat cu dus si boiler pentru apa calda si 1 foisor care are aceeasi dotare ca cel de mai sus.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: