CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Sâm Apr 20, 2024 12:21 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 71 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Veste de salvare pe Varlaam
MesajScris: Mie Noi 23, 2016 11:19 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 08, 2013 2:39 pm
Mesaje: 1001
Vlad,

Incerc sa ma fac inteles, tot ce tine de pescuit pe Varlaam am facut. Am venit in primul an am dat la vasle, am facut cum am facut, mi-am luat sonar, motor, baterie, prodding, balize, h-uri, am schimbat salteaua tip cradle pe care o aveam ca nu i-a placut lui Madalin, etc... Cam tot ce trebuie pentru pescuit pe Varlaam, iar acum trebuie sa imi mai iau si vesta ca sa pot sa pescuiesc. Stiu si inteleg ca totul e un fel de marketing, banii sunt facuti sa circule. Ideea e ca inainte sa ma apuc de pescuit pe Varlaam, nu ocupam jumate de portbagaj la masina cu sculele, iar acum o umplu. Faceti si voi cumva, mai ales ca o sa inceapa sa mearga si sectorul B, sa mai faceti si anumite concesii pescarilor.

_________________
http://mateiniteanu.blogspot.ro
Niteanu Matei


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Veste de salvare pe Varlaam
MesajScris: Mie Noi 23, 2016 11:55 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 564
Localitate: Timisoara
Matei Niteanu scrie:
Vlad,

Incerc sa ma fac inteles, tot ce tine de pescuit pe Varlaam am facut. Am venit in primul an am dat la vasle, am facut cum am facut, mi-am luat sonar, motor, baterie, prodding, balize, h-uri, am schimbat salteaua tip cradle pe care o aveam ca nu i-a placut lui Madalin, etc... Cam tot ce trebuie pentru pescuit pe Varlaam, iar acum trebuie sa imi mai iau si vesta ca sa pot sa pescuiesc. Stiu si inteleg ca totul e un fel de marketing, banii sunt facuti sa circule. Ideea e ca inainte sa ma apuc de pescuit pe Varlaam, nu ocupam jumate de portbagaj la masina cu sculele, iar acum o umplu. Faceti si voi cumva, mai ales ca o sa inceapa sa mearga si sectorul B, sa mai faceti si anumite concesii pescarilor.

Daca tot ai facut atatea eforturi, ia-ti si o vesta....mai ales ca nu-i o avere...numa vezi sa fie o marca agreata de Varlaam ( glumesc) :lol:

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Veste de salvare pe Varlaam
MesajScris: Mie Noi 23, 2016 12:09 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 08, 2013 2:39 pm
Mesaje: 1001
Roby,

Nu e vorba de 100 ron cat e o vesta la decatlon, e ideea ca pentru siguranta ceri bani pescarilor si cei care isi cumpara, mai au un lucru pe care sa il care, sa il dea jos, sa il curete, sa il impacheteze etc. Parca vad ca o sa fie pescarii cu vesta pe stand si cand ies pe apa uita sa si-o puna. Viitorul se numeste navomodel, clar. Ce stau sa ma mai chinui sa car baterie, motor, balize, etc. Vand tot si imi iau navomodel. Dar problema e ca tot trebuie sa iti iei barca sa iti balizezi si revi la vesta, barca etc.

_________________
http://mateiniteanu.blogspot.ro
Niteanu Matei


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Veste de salvare pe Varlaam
MesajScris: Mie Noi 23, 2016 12:13 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 564
Localitate: Timisoara
Matei Niteanu scrie:
Roby,

Nu e vorba de 100 ron cat e o vesta la decatlon, e ideea ca pentru siguranta ceri bani pescarilor si cei care isi cumpara, mai au un lucru pe care sa il care, sa il dea jos, sa il curete, sa il impacheteze etc. Parca vad ca o sa fie pescarii cu vesta pe stand si cand ies pe apa uita sa si-o puna. Viitorul se numeste navomodel, clar. Ce stau sa ma mai chinui sa car baterie, motor, balize, etc. Vand tot si imi iau navomodel. Dar problema e ca tot trebuie sa iti iei barca sa iti balizezi si revi la vesta, barca etc.

Iti iei una din aia de biciclist si o umplii cu polistiren. Apoi o lasi acolo, langa barca lui Lucian. Solutii sunt, de ce esti asa negativist?

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Veste de salvare pe Varlaam
MesajScris: Mie Noi 23, 2016 12:36 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 08, 2013 2:39 pm
Mesaje: 1001
Nu sunt negativist, ceea ce ma supara, este ca se cere bani pe respectivul lucru, mai bine punea 10 lei in plus la costul partidei si iti dadea vesta "gratis", decat sa iti ceara bani special pentru ea. Ma enerveaza chestia asta legata de siguranta, e ca si cum iti cere doctorul bani ca sa iti zica ce ai sa te faci bine. Ma rog, poate am eu mult prea multe principii in cap si nu aveam chef sa mai am grija de inca un lucru.

_________________
http://mateiniteanu.blogspot.ro
Niteanu Matei


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Veste de salvare pe Varlaam
MesajScris: Mie Noi 23, 2016 12:42 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
Matei,

Încă o dată: nu îți cere nimeni 10lei. Îți cere să ai vestă când intri pe apă. Că vii cu ea de acasă sau că o închiriezi, este alegerea ta.

Este ca la salteaua de primire: nu îți cere nimeni bani, ci trebuie să o ai (fie vii cu ea de acasă, fie o închiriezi).


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Veste de salvare pe Varlaam
MesajScris: Mie Noi 23, 2016 12:48 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
Și dacă vesta de salvare este "picătura ca a umplut paharul" sau mai bine zis "a umplut portbagajul", atunci renunți la toate (barcă, motor, baterie, sonar, balize, vestă) și pescuiești din mână (în condițiile regulamentului).


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Veste de salvare pe Varlaam
MesajScris: Mie Noi 23, 2016 12:51 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 10, 2013 7:40 pm
Mesaje: 497
Localitate: Bucuresti
Roby Solticzki scrie:
Apoi o lasi acolo, langa barca lui Lucian. Solutii sunt, de ce esti asa negativist?


Daca vrei sa nu o ia vantul o poti lasa chiar in barca mea : 1 ron / zi. :lol:

_________________
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Veste de salvare pe Varlaam
MesajScris: Mie Noi 23, 2016 1:02 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 564
Localitate: Timisoara
Sau daca ai vreun drum cu Wizzu, o sutesti p-aia de sub scaun.....e faina, gonflabila, nu ocupa loc, culoare vizibila... :lol:

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Veste de salvare pe Varlaam
MesajScris: Mie Noi 23, 2016 1:08 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 564
Localitate: Timisoara
Roby Solticzki scrie:
Sau daca ai vreun drum cu Wizzu, o sutesti p-aia de sub scaun.....e faina, gonflabila, nu ocupa loc, culoare vizibila... :lol:

https://www.olx.ro/oferta/vesta-de-salv ... 02646bc97e

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 71 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: