CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Mar 29, 2024 1:21 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Lacul fara nume
MesajScris: Lun Iul 17, 2017 1:14 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Sep 28, 2016 2:43 pm
Mesaje: 5
Localitate: Bucuresti
Salut Vlad,

Am revazut aseara filmarea "Lacul fara nume" https://www.youtube.com/watch?v=ytMoEs_t_Gc .
Lacul chiar nu are nume, sau nu este inca deschis pescuitului? Va fi deschis vreodata?

p.s. Felicitari pentru tot ce faci pentru carp fishing-ul din Romania.

Multumesc.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul fara nume
MesajScris: Lun Iul 17, 2017 2:21 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Lacul n-are un nume pe care sa-l stiu. Probabil ca are unul de uz local, dar nu apare pe harta cu vreo denumire. La fel s-a intamplat si la Varlaam, era un lac fara nume si l-am botezat in vederea deschiderii lui la pescuit.

E posibil ca "lacul fara nume" sa devina accesibil publicului in anii urmatori. M-as bucura ca asta sa se intample cat mai curand. Deocamdata, proprietarul se ocupa de amenajari in jurul lacului. Una dintre aceste amenajari este realizarea unui alt lac, ceva mai mare, la cateva sute de metri de lacul deja existent. Proiectul final ar putea fi un complex de doua sau trei lacuri. Ramane de vazut daca lacurile vor fi orientate spre pescuit sau spre alte lucruri.

Problema transformarii lacului pe care am filmat eu intr-un lac comercial de succes nu e simpla. Ca un lac de doar un hectar sa fie interesant, trebuie sa-si pastreze profilul: crapi mari, dar putini, capturi rare, agatatura. Clientii pentru un asemenea lac sunt destul de putini.

In fine, discutia e prematura. Daca am noutati (publicabile), le voi anunta pe forum.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul fara nume
MesajScris: Lun Iul 17, 2017 2:53 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Sep 28, 2016 2:43 pm
Mesaje: 5
Localitate: Bucuresti
Cu cat se deschide mai repede, cu atat mai bine, daca se deschide. Mi se pare interesant si foarte placut la vedere genul acesta de lacuri in care natura parca "pazeste" lacul si crapii din el. Cred ca un astfel de lac daca ajunge pe mainile unei administratii precum cea de la Varlam, sigur o sa iasa frumos din toate punctele de vedere.
Ramane de vazut.
Multumim pentru eventualele informatii :)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: