CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 12:55 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
MesajScris: Mie Noi 15, 2017 12:17 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Mar 01, 2017 7:32 pm
Mesaje: 48
Localitate: Bucuresti
A primit cineva un raspuns la cererea de rezervare? O confirmare un cont , un reply ceva?

Eu am dat un mail pe 1 Nov si nimic pana acum.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Noi 15, 2017 12:51 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
merlin21 scrie:
Eu am dat un mail pe 1 Nov si nimic pana acum.

Administratia lacului (mai exact, Madalin Barnea, el se ocupa de rezervari) n-a trimis confirmari de primire pentru mesajele care solicitau rezervari, dar putem confirma oricui, daca e necesar. Te rog, trimite-mi un MP cu numele de pe care ai trimis mesajul de rezervare si pot sa verific.

Astazi este ultima zi in care pot fi trimise rezervari pe email. In perioada 16 noiembrie – 1 decembrie, vor fi procesate rezervarile primite pana acum. Dupa 1 decembrie, se pot face rezervari din nou, atat pe email, cat si telefonic.

Madalin va lua legatura cu toti cei care au trimis rezervari pentru a confirma datele cerute sau pentru a conveni asupra altor perioade, in cazul in care perioadele solicitate nu sunt libere. Incercam sa facem procesul de rezervare cat mai simplu pentru toata lumea.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Lun Dec 04, 2017 9:45 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Incepand de astazi, se pot face rezervari la Varlaam pentru sezonul 2018 atat prin email, cat si telefonic. Persoana de contact pentru rezervari este Madalin Barnea, telefon: 0723601529, email: contact@laculvarlaam.ro.

Dupa prima runda de rezervari care a avut loc in noiembrie, gradul de ocupare al ambelor sectoare se anunta mai ridicat decat in 2017, inclusiv pe Sectorul B. Daca va intereseaza sa pescuiti la crap pe Varlaam in sezonul viitor, va recomandam sa va rezervati locurile din timp. Mai ales daca vreti standuri cat mai bune in weekend.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Ian 03, 2018 9:09 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Mar 01, 2017 7:32 pm
Mesaje: 48
Localitate: Bucuresti
Ma poate lamuri cineva cum functioneaza acest proces de rezervari?

Pe data de 1 Nov la ora 11:56AM am trimis mailul cu cererea de rezervare, Vlad a verificat si mailul era primit, deci fix in prima zi cand s-au dat drumul la rezervari.
Astazi dupa fix 9 saptamani primesc mesaj ca nu se poate, ca nu mai sunt locuri libere in perioada respectiva.
Chiar asa, au dat toti cei care doresc mail fix in prima zi, inaintea mea?
Sau prioritatea este cu totul alta fata de ordinea in care ceri o rezervare?

Am mai vorbit cu alti pescari si toti primisera telefon, au si platit de acum 2-3 saptamani.

Acest lac este cumva cu circuit inchis?


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Ian 03, 2018 10:53 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Rezervarile la Varlaam nu sunt procesate in ordinea in care sunt primite. E o intrebare legitima si am incercat sa lamuresc subiectul si cu alta ocazie. In topicul despre rezervarile de anul trecut, spuneam urmatorul lucru:

Rezervarile NU vor fi procesate in ordinea trimiterii lor. Vor fi procesate numai dupa ce se aduna un numar suficient de mare de rezervari si Madalin isi poate face o idee asupra gradului de ocupare. Asta nu inseamna ca rezervarile trebuie trimise cat mai tarziu, dar nici in prima secunda de pe 1 noiembrie. Nu se va lucra pe principiul "primul venit, primul servit".

Problema procesarii rezervarilor in ordinea trimiterii este urmatoarea: daca un client trimite un email la prima ora a primei zile si rezerva toate weekend-urile din aprilie si mai pe A4 si A6 (putin probabil, dar sa presupunem ca se intampla), iar administratia ii confirma rezervarile respective, atunci vom avea un client foarte fericit si restul clientilor nemultumiti ca nu pot prinde niciun weekend in aprilie si mai pe A4 si A6.

Administratia prefera sa aiba un numar cat mai mare de clienti care pot beneficia de cele mai bune locuri, in cele mai bune perioade. De asemenea, administratia e interesata sa sustina clientii care sustin la randul lor lacul - clienti constanti, care respecta regulamentul si spiritul locului.

Rezervarile sunt un puzzle si, cand ai o presiune mare pe anumite standuri, in anumite perioade, e important sa ai cat mai multi clienti multumiti. Madalin va discuta cu fiecare client in parte pentru a gasi cele mai bune solutii.


Problema principala a rezervarilor este ca, lacul fiind mic, multe cereri pentru Sectorul A se suprapun, adica sunt mai multi pescari care vor acelasi stand in aceeasi perioada. Acum au inceput sa se suprapuna si pentru Sectorul B. Pentru cei care nu reusesc sa obtina rezervarile pe care si le doresc, solutia e sa discute cu Madalin si sa gaseasca alte solutii: fie acelasi stand, dar in alta perioada, fie aceeasi perioada, dar pe alt stand.

merlin21, lacul nu e cu circuit inchis, e deschis catre orice pescar. Suna-l pe Madalin si vezi ce alte standuri iti poate oferi.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Joi Ian 04, 2018 5:34 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Mar 01, 2017 7:32 pm
Mesaje: 48
Localitate: Bucuresti
Ok, cred ca erau utile de trecut informatiile in primul post.
Acum am inteles.

Am vorbit cu Madalin si am ajuns la un compromis pana la urma.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: