CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Mar 29, 2024 5:11 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Carpodrom Transilvania 2018
MesajScris: Dum Feb 11, 2018 12:18 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Noi 26, 2017 10:07 pm
Mesaje: 28
Localitate: Targu Mures
e totusi un proiect la inceput de drum,e greu de crezut ca administratia are posibilitatea sa populeze cu multe exemplare mari insa merita apreciat si incurajat efortul si sa vedem o medie buna in urmatorii ani


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Carpodrom Transilvania 2018
MesajScris: Dum Feb 11, 2018 12:46 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 561
Localitate: Timisoara
okd scrie:
e totusi un proiect la inceput de drum,e greu de crezut ca administratia are posibilitatea sa populeze cu multe exemplare mari insa merita apreciat si incurajat efortul si sa vedem o medie buna in urmatorii ani

Sigur ca da, exista multi pescari care agreaza acest stil de pescuit.

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Carpodrom Transilvania 2018
MesajScris: Mar Feb 13, 2018 3:04 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Noi 26, 2017 10:07 pm
Mesaje: 28
Localitate: Targu Mures
Cateva informatii noi:

-administratia spune ca nu vor mai fi populari deoarece balta este la limita superioara de sustinere
-administratia nu va dezvalui cantitatea de peste existenta
-administratia sustine ca nici in sistem superintensiv balta nu poate sustine 50 de tone de peste (balta are 25 de ha din cate stiu eu).

Ramane sa dam cu presupusul daca se refera la sustinere cu hrana naturala sau s-a calculat si nada aruncata de pescari.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Carpodrom Transilvania 2018
MesajScris: Mar Feb 13, 2018 3:58 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Aug 28, 2014 11:41 pm
Mesaje: 75
Am facut eu anul trecut 4 iesiri in weekend de 12 ore si am prins un singur crap de 4 kg. Problema este ca s-a dus mult crap acasa in cursul saptamanii cand administratia nu prea te verifica, mai ales in primavara. Ei spun ca au peste mare si mult, dar eu nu prea l-am vazut; chiar in primul an cand l-au deschis la pescuit cu retinere se prindea bine ( 3-4 crapi la 2-3 kg in 12 ore ). Se organizeaza in primavara un concurs si o sa vedem cu ce s-a populat.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Carpodrom Transilvania 2018
MesajScris: Mar Feb 13, 2018 5:34 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Noi 26, 2017 10:07 pm
Mesaje: 28
Localitate: Targu Mures
la fel si eu dar am fost si in timpul saptamanii si de noapte; ciortan pana in 4 kg am prins de fiecare data iar administratorul a facut intotdeauna control si ture pe balta;
in weekend banuiesc ca e problema cu galagia si se retrage pestele in malul celalalt; oricum sta acolo mai mult, sariturile sunt incomparabile la numar cu cele din alte zone


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: