CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Mar 29, 2024 12:44 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Lacul Jezero Zabar
MesajScris: Dum Feb 18, 2018 4:45 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Aug 25, 2017 5:04 pm
Mesaje: 13
Buna ziua,

Mi-am facut o rezervare pentru august pe lacul Jezero Zabar din Bosnia. As dori niste sfaturi din partea celor care au fost. Am ales standul 10, care, din cate am inteles e foarte productiv.

Multumesc frumos,
Cristi


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Jezero Zabar
MesajScris: Mie Feb 21, 2018 8:42 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Apr 10, 2017 10:29 am
Mesaje: 23
Salut, din pacate ai ales probabil cea mai proasta perioada. Aceeasi greseala am facut-o si eu anul trecut. Avand in vedere ca sunt f multi pesti sariti de 20kg (peste 200 la numar), nu am reusit nici eu si nici restul pescarilor in decurs de 1 saptamana cat am fost acolo. Noi am stat pe standul 14. Nu este un stand anume mai productiv decat altul, toate sunt bune, pestii circula f mult si in functie de adancimea potrivita in fiecare anotimp al anului isi "iau mesele".
Perioada in care am fost noi a fost 28 Iulie - 5 August parca si din pacate am prins cea mai calda saptamana a anului, fiind vorba de 42-44 de grade peste zi si 22-26 noaptea. Temperaturi exagerate, care chiar din spusele proprietarului, am afalat ca am nimernit acea saptamana din Bosnia care distruge orice partida de pescuit. S-au prins f putini pesti, eu si colegul meu capturand zilnic cate 2-3 pesti cu greutati intre 10-14kg. Cele mai mari capturi le-am avut eu, ambii pesti fiind de 16kg, un ten si un solzos daca bine tin minte. Au fost prinsi tocmai din cel mai adanc punct pe care l-am avut in fata, si anume 3.2m.
Sonarul resprezinta un atu, partile opuse sunt f usor de pescuit, distanta fiind relativ mica. Ca si nadire, am avut rezultate strict la farfurii de nada, 1 mana de bile de 24 solubile, de 20 taiate si 20 tari + cateva pelete. Deci ca sa iti faci o idee, chiar f putina nadire avand in vedere ca am avut la noi peste 100kg de boilies-uri.
Eu am folosit ca nada bile de la Select Baits, SuperSquid, Meat&Fish si Belachan. Colegul meu testand si alti producatori si bile cum ar fi Source/Complex T/etc cu aceleasi rezultate + -.
Cei de acolo sunt niste oameni de nota 11, foarte amabili si totul este ff ieftin. Berea este extraordinara, fiind si 40 de grade, au frigidere si berea este mereu "aburita".
Daca ai nevoie de informatii suplimentare, scrie-mi si te ajut cu mare placere.
Cheers :)

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Jezero Zabar
MesajScris: Joi Feb 22, 2018 3:30 am 
Neconectat

Membru din: Vin Aug 25, 2017 5:04 pm
Mesaje: 13
Multumesc frumos de raspuns. Ti-am trimis un mesaj privat.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron