CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 10:50 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Anatomia unui lac - Varlaam
MesajScris: Mar Ian 14, 2014 7:22 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
PVTV a difuzat astazi o emisiune de studio pe care am facut-o despre Varlaam. Am pus emisiunea la sectiunea video de pe CarpOnline, vedeti http://carponline.ro/video. Copyright-ul apartine PVTV.

Emisiunea contine imagini (de vazut neaparat in HD) filmate din iunie pana in noiembrie - de la primele teste, din vara, pana la ultimele din toamna. Sper sa fie utila ca sursa de informatie pentru Varlaam. Am discutat toate subiectele care mi s-au parut importante - istoricul lacului, localizarea pestelui, strategii de nadire, nade, monturi, capturi. Pot fi vazute o parte dintre exemplarele mari care s-au prins, iar la final este exemplarul de 22,6kg.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Anatomia unui lac - Varlaam
MesajScris: Mar Ian 14, 2014 8:01 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Aug 16, 2013 3:29 pm
Mesaje: 35
Localitate: Mangalia
Sincere felicitari.....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Anatomia unui lac - Varlaam
MesajScris: Mie Ian 15, 2014 12:13 am 
Neconectat

Membru din: Vin Iun 28, 2013 2:32 pm
Mesaje: 628
Bravo! Felicitari!

In peisajul media de la noi (ma refer la cel despre pescuit) esti o "pasare rara"! Si nu e un compliment, ci o simpla constatare, pe care o fac publica in speranta ca astfel de constatari te vor stimula sa continui.

Incearca sa gasesti o solutie sa pui intr-o arhiva, aici, pe carponline, toate emisiunile C&R!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Anatomia unui lac - Varlaam
MesajScris: Mie Ian 15, 2014 8:02 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Multumesc, Ionut.

Emisiunile Catch & Release nu pot fi arhivate pe net decat de PVTV, care detine copyright-ul. Emisiunea despre Varlaam poate fi vazuta pe net pentru ca a fost facuta ca emisiune pentru canalul online si pusa pe online ca atare. Nu se va difuza pe canalul TV, acolo se vor difuza alte emisiuni despre Varlaam, mai complete, care includ imaginile pe care le-am folosit in emisiunea pentru online.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Anatomia unui lac - Varlaam
MesajScris: Mie Ian 15, 2014 12:57 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 15, 2014 12:40 pm
Mesaje: 1
BRAVO ,Domnule Vlad !incredil ca exista asemenea loc de pescuit la noi in Romania.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Anatomia unui lac - Varlaam
MesajScris: Mie Ian 15, 2014 2:33 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Mai 09, 2013 9:47 am
Mesaje: 101
Localitate: SATU MARE
respectele mele dle-Vlad,
singurul meu regret este ca lacul Varlaan se afla la o disanta considerabila fata de Satu -Mare, dar traiesc cu speranta ca si alti administratori de lacuri di tara vor lua exemplul administratorilor de la Varlaan.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Anatomia unui lac - Varlaam
MesajScris: Mie Ian 15, 2014 3:41 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Iul 10, 2013 1:55 pm
Mesaje: 222
Localitate: Bucuresti
Sunt convins ca daca Varlaam va avea succes, va atrage atentia si altor administratori / proprietari de lacuri. Pana acum s-a mers pe ideea de carpodroame, pesti foarte multi, etc. Varlaam nu este asa ceva, ma rog, e cu totul altceva, dar sper sa fie cu succes si sa fie un deschizator de drumuri atat pentru alti proprietari de lacuri cat si pentru pescarii care incep sa inteleaga pescuitul la crap si altfel decat pescuind pe carpodroame (care au si ele rolul lor foarte bun).
Important e sa existe genul de pescari care sa guste astfel de provocari.
Sunt? Vom vedea.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Anatomia unui lac - Varlaam
MesajScris: Joi Ian 16, 2014 8:44 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 08, 2013 2:39 pm
Mesaje: 1001
Adrian, in jurul bucurestiului sunt foarte multi pescari care isi doresc un astfel de lac si stim cu totii ca pe tancabesti sunt anumite lucruri care deranjeaza, asa ca tind sa cred ca foarte multi pescari care o fac doar din placere vor incerca cel putin de 2-3 ori Varlaam.

_________________
http://mateiniteanu.blogspot.ro
Niteanu Matei


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: