CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Apr 25, 2024 11:17 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 155 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Balastiera Fughiu
MesajScris: Mie Feb 17, 2016 7:59 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Noi 04, 2013 7:15 pm
Mesaje: 510
Dinu Bogdan scrie:
Felicitari partenere ... ! ! In weekend sper sa iti arat ceva de dimensiuni XXL;)


Salut Bogdane! Bun gasit colegu!

daca nu ploua grav si deshide Istvan Sanpaulul ies si eu, facem concurs de capturi ;)
Fire intinse!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Balastiera Fughiu
MesajScris: Mie Feb 17, 2016 7:28 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Feb 02, 2016 9:42 pm
Mesaje: 11
Localitate: Oradea
Facem fara nici o problema . Chiar azi am fost pana pe balta . O vreme superba iar temperatura apei in jur la 6 grade .

Daca nu va fi racire brusca pw weekend putem avea o partida frumoasa ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Balastiera Fughiu
MesajScris: Mie Feb 17, 2016 8:10 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Dec 13, 2013 12:20 am
Mesaje: 160
Localitate: cluj-napoca
Daca ajunge apa pe la 8 grade intr-o saptamana-doua fara sa se schimbe vremea sunt sigur ca debutul sezonului pentru mine va fi la Fughiu. Oricum e o balta care mie personal imi place mult, anul trecut nu am fost pe acolo asa ca ..... e cazul. In caz ca mai merge cineva pe acolo un update cu temperatura apei nu ar stica :)))

_________________
http://claudiucutus.blogspot.ro/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Balastiera Fughiu
MesajScris: Joi Feb 18, 2016 11:12 am 
Neconectat

Membru din: Mar Feb 18, 2014 8:47 am
Mesaje: 59
ieri , apa avea 5,3 la 3,6 m si 5,8 la 2 m adancime

profitand de vremea superba de ieri , am iesit impreuna cu Daniel un pic la "joaca" , iar in aceasta dimineata am reusit sa prindem 2 mustaciosi undeva la 5-6 kg fiecare


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Balastiera Fughiu
MesajScris: Dum Feb 21, 2016 8:20 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Noi 04, 2013 7:15 pm
Mesaje: 510
Am debutat si eu anul asta, un debut atat in ce priveste aceasta locatie cat si referitor la faptul ca e prima partida pe anul asta.
Am luat 3 pesti, doi la snowmann dintr-o bila CPK XXL cu un capac de pop-up iar al treilea la nebuniile mele homemade.
Vreme rece, 4 grade afara, in ce priveste lacul mai revin maine, pentru mine a fost o surpriza placuta, este peste ce m-am asteptat.

Imagine

Imagine

Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Balastiera Fughiu
MesajScris: Dum Feb 21, 2016 11:07 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Dec 13, 2013 12:20 am
Mesaje: 160
Localitate: cluj-napoca
Alin, sunt curios ce parere ai despre aceasta balta. Cel putin din punctu meu se vedre, in "zona noastra" e lacul cu cel mai mult potential. Inca nu a dat nici un peste peste 20kg dar sunt convins ca in viitorul apropiat urmeaza si acest lucru. Pe mine cel mai mult m-a impresionat forta pestilor,nu cred ca ai putut sa vezi asta la temperaturile actuale dar daca ai sa mergi din nou dupa ce se incalzeste putin o sa iti dai seama despre ce vorbesc.

_________________
http://claudiucutus.blogspot.ro/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Balastiera Fughiu
MesajScris: Dum Feb 21, 2016 11:43 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Dec 02, 2015 5:45 pm
Mesaje: 180
Aline, ne faci pofta de somon!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Balastiera Fughiu
MesajScris: Lun Feb 22, 2016 1:08 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Noi 04, 2013 7:15 pm
Mesaje: 510
Claudiu Cutus scrie:
Alin, sunt curios ce parere ai despre aceasta balta.


Claudiu, pentru mine a fost o surpriza placuta.
Sunt balti care in poze dau mai bine decat in realitate si altele care in realitate bat pozele. Fughiu face parte din a doua categorie. Arata in realitate mult mult mai bine decat in pozele de pe net.
Destul de cocheta, nici mare dar nici mica, specific pentru o balastiera, amenajari ok.
Ce e punctul forte luciul de apa: structuri, praguri, trunchiuri scufundate, maluri cu vegetatie, insula are tot ce-i trebuie.
Ce mi se pare si mai interesant e ca nu doar se permite ci se si incurajeaza pescuitul plantat. De pot inchiria barci gonflabile foarte fiabile la pret modic, saltele de primire...daca vrei sa inveti sa pescuiesti plantat atunci Fughiu e locul unde poti face asta.
Foarte mult mi-a placut, abia astept sa revin, de data asta dupa ce se incalzeste putin si pentru o sesiune mai lunga.
Despre pestii din lac nu mai amintesc nimic, stim cu totii popularile de acum ceva ani buni, pestii aia trebuie sa fie extraodinar de frumosi acum, mai ramane doar sa fie prinsi.
Eu zic ca Fughiu si-a facut si el un loc pe lista selecta a locatiilor de pescuit la crap din Romania.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Balastiera Fughiu
MesajScris: Lun Feb 22, 2016 1:16 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Noi 04, 2013 7:15 pm
Mesaje: 510
Am ceva poze dar nu a tinut nici vremea cu mine sa fac ceva cadre mai reusite si nici anotimpul nu e cel mai potrivit, dar le postez totusi pentru cei care doresc sa-si faca o idee.
In plus mi-am luat un mirrorless si inca ma imprietenesc cu setarile :)

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Balastiera Fughiu
MesajScris: Lun Feb 22, 2016 1:27 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Noi 04, 2013 7:15 pm
Mesaje: 510
Florin Popa scrie:
Aline, ne faci pofta de somon!


:lol: , sincer Florine nu ma asteptam sa nu prind la ele, dar nu ma asteptam sa le bata in materie de greutate XXL-ul de la Cipica :mrgreen:
Dar sezonul e abia la inceput :))


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 155 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: