CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Mar Mai 14, 2024 12:23 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 101 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Like & dislike
MesajScris: Mie Dec 23, 2015 11:24 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Cred ca putem trage niste concluzii pe baza discutiei de pana acum.

Daca platforma phpbb permite un sistem de rating, ramane sa verific in ce masura ne poate fi util. Daca e util, il voi introduce. E o tema de studiat in urmatoarele saptamani.

Legat de scrisul sub nume propriu sau sub pseudonim, nu imi propun sa modific regulamentul forumului. Vreau ca forumul sa permita accesul unui numar cat mai mare de membri, indiferent sub ce nume scriu. Strict personal, insa, prefer utilizatorii care scriu sub numele lor.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Like & dislike
MesajScris: Mie Dec 23, 2015 11:27 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 10, 2013 7:40 pm
Mesaje: 497
Localitate: Bucuresti
Vlad Pavlovici scrie:
Daca e util, il voi introduce


Asta da veste buna. Mai ca as renunta la wifi-ul de Varlaam pentru asta. :D

_________________
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Like & dislike
MesajScris: Mie Dec 23, 2015 11:49 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Dec 19, 2013 12:54 pm
Mesaje: 437
Victor Costache scrie:
Din păcate, atâta vreme cât pe CarpOnline nu se validează identitatea utilizatorilor, este simplu să te prezinți ca fiind altcineva, numai că, vezi tu, pe utilizatorul Victor Costache "la fel de anonim ca utilizatorul Albert" îl cunosc alți utilizatori de pe acest forum, tot "anonimi și care folosesc numele altor persoane" (câțiva în viteză):
  1. Vlad Pavlovici
  2. Adrian Botin
  3. Marian Oprea
  4. Cornel Șerbu
  5. Mugurel Adăscăliței
  6. Mădălin Barnea
  7. Lucian Manea
  8. Gabi Călin
  9. Mircea Coman
  10. Matei Nițeanu
  11. mă opresc aici

Apreciez ca dintre toti cei care insista cu anonimatu' esti singurul care a incercat sa dea un raspuns la obiect. Nu sunt surprins de ce-ai scris: toti cei pe care nu-i cunoasteti sunt anonimi.
Va cunoasteti intre voi e ok, e fain dar cu ce s-ar schimba ceva daca eu mi-as pune inca un nume in nick-name? Ar fi inutil, tot anonim as fi.
Victor Costache scrie:
Pe celebrul anonim Albert cine îl cunoaște? Aaa... da, îl cunoaște toată lumea, că el este același Albert de 10 ani pe forumuri.

Dap, fix asa cum il cunosc alti useri de prin lumea asta pe Victor Costache asa cum esti pe forum: un user...ca doar nu-i cunosti personal pe toti cei care-ti scriu pe diverse forumuri.
Victor Costache scrie:
Una peste alta, eu nu te cunosc și, văzând ce scrii, nici nu vreau să te cunosc.

Nu-i stres :) Nici eu nu scriu pe forumuri pentru a ajunge sa cunosc diversi useri. :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Like & dislike
MesajScris: Mie Dec 23, 2015 11:55 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Dec 19, 2013 12:54 pm
Mesaje: 437
Adrian Botin scrie:
Un singur lucru este clar, userul Abert intelege foarte bine ce se discuta aici. Doar se face ca nu intelege.
Si prelungeste discutia la infinit.

Ntz. Doar am pus aceiasi intrebare de 100 de ori userilor care prezinta o idee. Nu inteleg ce si cum vor. In loc de analize d-astea mai bine ai incerca sa dai un raspuns la obiect.
Adrian Botin scrie:
Pare sa aiba o placere teribila in a discuta in contradictoriu. Vrea sa i se explice cum sa iasa din anonimat dar e ca si cum am incerca sa explicam de ce se trece pe culoarea verde la semafor.

Nu e vorba doar de mine sunt multi useri ca nu-au nick-name format din nume si prenume. Nu discut in contradictoriu doar intreb ca o moara stricata ceva si mai nimeni nu incearca sa-mi raspunda.
Pare-se ca tu nu intelegi ce scriu cand e asa de simplu: cum iese un user din anonimat?! Poti sa raspunzi scurt si la obiect? Daca nu lasa (psih)analizele pentru userii pe care-i cunosti nu incerca sa "citesti" un biet anonim :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Like & dislike
MesajScris: Mie Dec 23, 2015 12:22 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Dec 19, 2013 12:54 pm
Mesaje: 437
lucian_man scrie:
Orice spun si comentez pe acst forum imi asum. Daca este gresit sau penibil imi asum criticile sau ironiile persoanelor care ma cunosc, atunci cand ma intalnesc cu ele pe balta sau la cafea.

Si eu imi asum tot ce scriu. Aleg sa nu pun poze cu mine pe forumuri.
Asta inseamna sa ajungi cunoscut? E un punct de vedere. Sa asociezi nick-name-ul cu o poza. Bine, tot anonim esti doar ca esti unul cu poza.
lucian_man scrie:
Ca sa iti explic: nu mi-as permite luxul sa ii spun lui Vlad Pavlovici ca nu stie sa testeze un boilies in paralel cu altul (asa cum ai facut-o tu referitor la boilies-ul ieftin de la Decathlon pe un alt topic-asta ca tot te intrebai in raspunsul sters de Adi, de unde stiu eu preferitele tale in materie de boilies)

Eu imi permit orice lux cand observ ca cel cu care vorbesc are habar despre ce scrie...indiferent de nick-name. Daca am nelamuriri intreb pana userul cu care dialoghez ma lumineaza, refuza sa mai comunice sau isi da seama ca scrie prostii. Ca d-aia sunt pe forum.Sa scriu ce stiu/cred sau sa aflu lucruri noi.
Exista riscul ca cititorii discutiei sa inteleaga aiureli din dialog dar nu ma intereseaza .
De exemplu din discutia cu Vlad eu am aflat ce ma interesa. Imi pare rau ca tu ai tras niste concluzii gresite. Sunt parerile tale, le-ai pastrat pentru tine, n-ai intrebat nimic...una peste alta te-ai ales cu ceva din ce-am scris eu acolo. Ceva gresit dar totusi :)
lucian_man scrie:
In ceea ce priveste intrebarea ta, "cum iesi din anonimat" , am raspuns mai sus. Nu cred ca o poti face tu, deoarece te-ai obisnuit sa postezi de foarte multi ani sub protectia "Albert" iar pe celalalt forum (atat cat l-am urmarit) ai fost de 10 ori mai ironic si critic decat aici (de multe ori pe buna dreptate). Drept urmare, nu cred ca iti permiti "luxul" de a te arata la fata.
Nu stiu daca esti adevarat sau o clona (mai veche) si nici nu ma intereseaza.

"Protectie"..."lux" :lol: E alegerea mea de-a nu da informatii personale pe internet.
lucian_man scrie:
Sincer, nu imi doresc si nu ma incalzeste cu nimic daca postezi cu numele adevarat.

In sfarsit suntem si noi acord cu ceva.
lucian_man scrie:
daca as fi vazut macar o poza a zonelor de ape curgatoare unde spui ca pescuiesti, o poza a unei monturi cu care ai prins un crap de 5 kg pe o balta care nu e "carpodrom" (adica acolo unde iti place tie), etc. Nu era nevoie sa iti arati fata, era doar un aport catre comunitatea de pe forum.

Nu ca ar avea vreo importanta dar n-a fost cazul ca eu sa pun poze cu diverse. Nu orice raspuns pe forum trebuie argumentat/"desenat" cu poze. Daca cineva ar fi cerut si eu as fi avut ceva concludent poate as fi postat.
lucian_man scrie:
De cand urmaresc si postez pe acest forum, vad din partea ta doar "zambarici" , ironii, mistouri si noi modalitati de a scrie facebook, youtube, etc. Cam atat am avut de zis in ceea ce te priveste.

Am inteles. Si tu iti exprimi parerea vis-a-vis de userul meu. Cum ziceam, nu de aia sunt pe forum. Nu vreau sa devin simpatic nimanui, nu vreau sa analizez-caracterizez useri. Nici pe forumul asta nu vreau sa pun poze cu mine(ha..de cand era mircul in floare n-am mai participat la discutii d egenul asta :lol: )
lucian_man scrie:
Numai bine,

Sanatate!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Like & dislike
MesajScris: Mie Dec 23, 2015 12:27 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Dear all, cum incep mesajele corporatiste englezesti, adica "draga toata lumea",

Haideti sa incheiem discutia pe tema asta, altfel ne vom contrazice pana in panzele albe.

Scrieti sub ce nume doriti. Fiti cat de anonimi vreti. Regulamentul forumului permite lucrul asta si nu-mi propun sa il schimb.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Like & dislike
MesajScris: Mie Dec 23, 2015 12:34 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Iul 10, 2013 1:55 pm
Mesaje: 222
Localitate: Bucuresti
Albert parca e la bac. I-a cazut Lucian Manea si face analiza pe text. :). O spun la modul frumos.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Like & dislike
MesajScris: Mie Dec 23, 2015 3:53 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Dec 19, 2013 12:54 pm
Mesaje: 437
Vlad ai dreptate. Si Alin intr-un fel voit amuzant.
Topicul asta a devenit de cateva pagini despre Albert.Trecand peste asta sa vedem ce-am invatat din ce-au scris distinsii "cunoscuti" aici.
Utilizatorii acestui forum se impart in doua categorii: cei-care-se-cunosc-intre-ei-si-scriu-pe-acest-forum si anonimi.
Ca sa scapi de anonimat tre' sa indeplinesti una sau mai multe din conditiile de mai jos:
1. Sa te cunoasca cei-care-se-cunosc-intre-ei-si-scriu-pe-acest-forum.*
2. Sa pui poze cu tine**
3. etc, sigur stiu cei-care-se-cunosc-intre-ei-si-scriu-pe-acest-forum si altele dar nu vor sa ni le spuna.

* - nick-name-ul nu e important. Daca cei-care-se-cunosc-intre-ei-si-scriu-pe-acest-forum iti stiu nick-name-ul e suficient. Poti, pentru profani, sa te semnezi in vreun post dar nu-i musai.
** - chiar daca pui poze nu scapi dar macar cei-care-se-cunosc-intre-ei-si-scriu-pe-acest-forum vor discuta cu tine fara diverse constrangeri chiar daca nu te cunosc.

That's all, trecem la subiectul urmator: implementarea + si -. Daca se va intampla asta vom ajunge sa discutam despre clone. Just wait for it..waaaait :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Like & dislike
MesajScris: Mie Dec 23, 2015 4:05 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Noi 04, 2013 7:15 pm
Mesaje: 510
Hai sa depasim momentul, acum chiar toata lumea a spus ce a avut de spus, concluziile s-au tras.
Il inchide cineva?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Like & dislike
MesajScris: Mie Dec 23, 2015 4:09 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Mai 13, 2013 10:20 am
Mesaje: 282
am citit pe sarite, n-am rabdarea necesara sa citesc atatea randuri (sunt sigur ca n-am pierdut nimic!). in orice caz, e amuzant cata risipa de cuvinte pt un subiect (totusi) nesemnificativ :)

_________________
Nicu Barjica


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 101 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: