CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 12:20 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
MesajScris: Mie Mar 27, 2019 11:04 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 08, 2013 2:39 pm
Mesaje: 1001
Cred ca depinde foarte mult de cat de capabil esti sa ai o limita in chestia cu alcoolul. Poti sa fi galagios si fara sa bei, depinde de bun simt pana la urma. Exista in acelasi timp si o diferenta in a consuma bautura, ca daca bei un vin bun, un cognac bun, etc... dar cu masura, nu toata sticla, nu e nimic rau in asta.

Legat de partida perfecta, pentru mine ar trebui sa indeplineasca urmatoarele:
- sa am informatii suficiente asupra zonei de pescuit
- sa prind un peste mare
- sa nu ploua cand strang :lol:

_________________
http://mateiniteanu.blogspot.ro
Niteanu Matei


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Mar 27, 2019 11:24 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 561
Localitate: Timisoara
Matei Niteanu scrie:
Cred ca depinde foarte mult de cat de capabil esti sa ai o limita in chestia cu alcoolul. Poti sa fi galagios si fara sa bei, depinde de bun simt pana la urma. Exista in acelasi timp si o diferenta in a consuma bautura, ca daca bei un vin bun, un cognac bun, etc... dar cu masura, nu toata sticla, nu e nimic rau in asta.

Legat de partida perfecta, pentru mine ar trebui sa indeplineasca urmatoarele:
- sa am informatii suficiente asupra zonei de pescuit
- sa prind un peste mare
- sa nu ploua cand strang :lol:

De-acord cu Matei.

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Mar 27, 2019 12:29 pm 
Neconectat

Membru din: Sâm Mar 16, 2019 1:13 pm
Mesaje: 64
Stelian Tankó scrie:
Beau bere la crasma, nu la pescuit, nu vad sensul unei “singure” beri. :D

Problema e ca dupa o bere vine a doua, a treia, volumul vocii creste si incepi sa nu mai fi atat de “frumos” ca inainte. Nu sunt curios de povestile de viata ale tuturor colegilor de pe balta, sa aud de sute de ori cum isi baga si isi scot...; pescuitul pe care il prefer nu poate coexista cu bautura.


Din punctul meu de vedere tipatul si "bagatul si scosul'' tin de partea de educatie si e normal sa deranjeze .
Partea proasta e ca si multi care nu beau procedeaza in acest mod .
Multi nu prea inteleg cum e cu democratia , poti sa faci ce iti place...bineinteles in limitele legii dar fara a deranja pe ceilalti .
Pe mine de exemplu ma deranjeaza cei care trec de 100 de ori pe langa postul tau de pescuit , incetinesc si se uita atent la ce echipament ai si incep cu...de unde ai aia...cat a costat aia...cat ai prins...la ce dai...etc. .
Sau cei care isi fac corectiile cu firul pe senzori...de urla aia toata ziua .
In rest...de acord cu Matei :D !


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Mar 27, 2019 8:14 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Oct 18, 2013 7:47 pm
Mesaje: 254
Matei Niteanu scrie:
Cred ca depinde foarte mult de cat de capabil esti sa ai o limita in chestia cu alcoolul. Poti sa fi galagios si fara sa bei, depinde de bun simt pana la urma. Exista in acelasi timp si o diferenta in a consuma bautura, ca daca bei un vin bun, un cognac bun, etc... dar cu masura, nu toata sticla, nu e nimic rau in asta.

Legat de partida perfecta, pentru mine ar trebui sa indeplineasca urmatoarele:
- sa am informatii suficiente asupra zonei de pescuit
- sa prind un peste mare
- sa nu ploua cand strang :lol:


Evident ca sunt si colegi civilizati, capabili sa se mentina in limitele normalului...am vorbit de cei care confunda pescuitul cu bodega.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Joi Mar 28, 2019 7:35 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 01, 2015 4:42 pm
Mesaje: 274
Localitate: Timisoara
Cred ca Matei a spus totul, desi eu as pune pe primul loc "Sa nu ploua cand strang" :lol:


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Vin Mar 29, 2019 12:09 am 
Neconectat

Membru din: Sâm Mar 16, 2019 1:13 pm
Mesaje: 64
As prefera sa nu ploua ...nici cand montez !


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Vin Mar 29, 2019 1:04 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Mai 10, 2013 12:55 am
Mesaje: 247
Partidele mele sunt scurte 12-16 ore ,destul de rar 24 .Pescuiesc numai pe locuri salbatice , la noi nu exista carpodrom . Partida perfecta - acces usor cu masina pina aproape de locul de pescuit ,timp favorabil fara ploaie ,5-6 trasaturi cu unul ori doi pesti peste 14-15 kg, o carte buna cind sunt singur, ceea ce se intimpla in majoritatea iesirilor .


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: