CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Sâm Apr 27, 2024 7:27 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 67 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Supermarket Baits
MesajScris: Mie Dec 23, 2015 9:09 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Noi 04, 2013 7:15 pm
Mesaje: 510
Am crezut ca doar eu am preocupari deastea :))
Cat de mult imi place Mark Pitchers, am incercat sa imi fac si o freza ca el in vara asta.

https://www.youtube.com/watch?v=Twwd4vGzgME


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Supermarket Baits
MesajScris: Mie Dec 23, 2015 10:12 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Noi 19, 2013 5:51 pm
Mesaje: 258
alin pitters scrie:
Am crezut ca doar eu am preocupari deastea :))
Cat de mult imi place Mark Pitchers, am incercat sa imi fac si o freza ca el in vara asta.

https://www.youtube.com/watch?v=Twwd4vGzgME


Pitters - Pitchers :))


Emisiunea e interesanta, dar freza... :))


On topic: de cand mi-am facut cont pe carponline tot astept sa ne share-uiesti si noua o reteta "supermarket boilies" ieftina.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Supermarket Baits
MesajScris: Joi Dec 24, 2015 12:10 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Noi 04, 2013 7:15 pm
Mesaje: 510
Florin Dinu scrie:
Emisiunea e interesanta, dar freza... :))


Hai ca e misto :) :mrgreen:

Florin Dinu scrie:
On topic: de cand mi-am facut cont pe carponline tot astept sa ne share-uiesti si noua o reteta "supermarket boilies" ieftina.


Promit sa o fac, in topicul asta ;), da o fac asa cum a fost, de la origini pana in prezent, ca am lucrat cu placere la ea sezonul asta. :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Supermarket Baits
MesajScris: Mie Dec 30, 2015 12:06 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Noi 04, 2013 7:15 pm
Mesaje: 510
Florin Dinu scrie:
On topic: de cand mi-am facut cont pe carponline tot astept sa ne share-uiesti si noua o reteta "supermarket boilies" ieftina.


Vezi ca m-am tinut de cuvant ;), da am pus la mine pe blog ca sunt multe poze si e cam lunga povestea. :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Supermarket Baits
MesajScris: Mie Dec 30, 2015 8:23 am 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 01, 2015 4:42 pm
Mesaje: 274
Localitate: Timisoara
Interesant articolul Alin desi pe alocuri cam sarac in detalii.Ce nu mi-e mie clar e de unde obtii tu baremul ala de 10lei/kg?Doar cele 15 eugenii depasesc deja 10 lei ca sa nu mai vorbim de restul ingredientelor.In rest te felicit pentru initiativa eu fiind un adept convins al nadelor home made. :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Supermarket Baits
MesajScris: Mie Dec 30, 2015 9:01 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Noi 04, 2013 7:15 pm
Mesaje: 510
adnov scrie:
Ce nu mi-e mie clar e de unde obtii tu baremul ala de 10lei/kg?Doar cele 15 eugenii depasesc deja 10 lei ca sa nu mai vorbim de restul ingredientelor


Pai din preturile de supermarket :), 15 eugenii/0,3 lei:) iese 4,5 lei, somon si ficat 1 leu/kg, oua vrac, codimente de la vracuri...te asigur ca te incadrezi in buget :)

adnov scrie:
In rest te felicit pentru initiativa eu fiind un adept convins al nadelor home made. :)

Nimic nu se compara cu nerabdarea de a ajunge pe balta sa vezi ce ai conceput, iar cand prinzi pestii la produsele tale satisfactia e imensa.
Chiar daca sunt colaborator cu un producator, daca am timp si chef de rulat prefer ultima varianta, altfel, redymade folosesc produsele lor. Fac asta nu din ratiuni economice ci doar de din placere.

Pe youtube e plin de filmulte in care pustani din UK si alte tari cu traditie isi ruleaza bile simple, ies si prind crapi, te cuceresc cu entuziasmul lor.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Supermarket Baits
MesajScris: Mie Dec 30, 2015 9:21 am 
Neconectat

Membru din: Vin Dec 13, 2013 12:20 am
Mesaje: 160
Localitate: cluj-napoca
Am citit articolul, sunt sigur ca poti sa ai rezultate foarte bune cu o astfel de nada si ma gandesc ca te simti bine cand vezi pestii prinsi la ceva facut de tine. Felicitari!!!

_________________
http://claudiucutus.blogspot.ro/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Supermarket Baits
MesajScris: Mie Dec 30, 2015 9:37 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Noi 04, 2013 7:15 pm
Mesaje: 510
Claudiu Cutus scrie:
sunt sigur ca poti sa ai rezultate foarte bune cu o astfel de nada si ma gandesc ca te simti bine cand vezi pestii prinsi la ceva facut de tine. Felicitari!!!


Merci Claudiu!
O intamplare sau nu, asta ramane sa descopar anul asta, cei mai mari pesti i-am prins la astfel de nada. Intr-un fel e logic, boilesurile sunt atipice fata de ce e piata, sunt din ingrediente proaspete, aproape fara conservanti, aproape fara aroma...ramane sa mai testez acest aspect anul asta.
In plus mi-a placut sa lucrez la acest proiect tot sezonul trecut, a dat un sens si un imbold intregului sezon, testele cu tot ce au implicat ele.
Anul asta pe langa cele redymade duc cateva si pe Ecsed, poate imi dau vre-o surpriza :).


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Supermarket Baits
MesajScris: Mie Dec 30, 2015 9:52 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Noi 04, 2013 7:15 pm
Mesaje: 510
Toate ca toate dar merita sa incercati pistoalele cu acumulator, transforma rulatul carnatilor din corvoada in placere. Sunt peste orice alt tip de pistol din punctul meu de vedere.

Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Supermarket Baits
MesajScris: Mie Dec 30, 2015 10:06 am 
Neconectat

Membru din: Vin Dec 13, 2013 12:20 am
Mesaje: 160
Localitate: cluj-napoca
alin pitters scrie:
Claudiu Cutus scrie:
sunt sigur ca poti sa ai rezultate foarte bune cu o astfel de nada si ma gandesc ca te simti bine cand vezi pestii prinsi la ceva facut de tine. Felicitari!!!


Merci Claudiu!
O intamplare sau nu, asta ramane sa descopar anul asta, cei mai mari pesti i-am prins la astfel de nada. Intr-un fel e logic, boilesurile sunt atipice fata de ce e piata, sunt din ingrediente proaspete, aproape fara conservanti, aproape fara aroma...ramane sa mai testez acest aspect anul asta.
In plus mi-a placut sa lucrez la acest proiect tot sezonul trecut, a dat un sens si un imbold intregului sezon, testele cu tot ce au implicat ele.
Anul asta pe langa cele redymade duc cateva si pe Ecsed, poate imi dau vre-o surpriza :).


Daca ai in plan sa le duci pe Ecsed parerea mea e ca ai putea sa faci bilele pentru acea partida mai tari (inchise) ca de obicei, sau cel putin incearca sa ai cateva de carlig care sa reziste 24-48h pe firul de par. Sunt sigur ca montura pusa unde trebuie nu are de ce sa nu prinda peste la bilele de supermarket. Oricum sunt curios ce rezultate o sa ai.

_________________
http://claudiucutus.blogspot.ro/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 67 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 49 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: