CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 3:03 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Sâm Iul 25, 2020 2:09 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Iul 22, 2020 12:00 pm
Mesaje: 3
Buna ziua,
Sunt nou pe acest forum. Salut pe pescarii acestui forum si moderatori. Multa sanatate si fir intins.
Daca COVID-19 ne va lasa in pace, doresc prin Septembrie sa pescuiesc pe bratele Babina-Cernovca.
Am barca si sonar. Daca gasesc un but / groapa care tine peste iar la mal este loc liber de campare ma pun pe nadit. Intentia mea este sa pescuiesc cca. 7-8 zile si sa fac o nadire medie cu cca.50 kg de nada. Daca locuri de campare nu sunt, in zonele de interes depistate de mine, atunci voi pleca la Obrizuri.

Stimati pescari am o dilema. Acolo voi nadi cu boiliesuri sau pot folosi si nadirea cu bulgari. Nu am mai pescuit in curentii de pe aceste doua brate si nu stiu cum este acolo. Voi urmari cotele apelor Dunarii si ce se intampla pe Prut. Voi pune dublu liant la bulgari, este bine sa folosesc asa ceva sau doar boilies pentru acesta zona. Dvs.ce ma sfatuiti? Sa nadesc cu 50 kg boilies sau se poate 25 kg boilies si 25 kg bulgari. Cum sa fac nadirea pe patul de nada in acesta zona? Modul de pescuire este C & R iar la sfarsitul zilei opresc ceva de mancare sub 5 kg.

Rog un sfat cum ar fi mai bine acolo. Cine a pescuit pe aceste brate il rog sa-si spuna parerea.
Multa sanatate si numai bine. Fir intins.
Cu respect,
Sumila


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Feb 10, 2021 11:58 am 
Neconectat

Membru din: Mar Ian 19, 2021 7:55 pm
Mesaje: 2
Sunt curios daca ai ajuns pana la urma pe Babina-Cernovca, cum ai nadit si ce ai prins?


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: