CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Sâm Apr 27, 2024 4:20 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: CeDe si Equivite
MesajScris: Mie Ian 15, 2014 10:57 am 
Neconectat

Membru din: Dum Dec 15, 2013 9:02 am
Mesaje: 8
Te salut Vlad cu respect ! Te rog sa-mi spui ce este: 130g CeDe, 50g Equivite. Ai dat exemplu o reteta de la Sticky Baits, si nu sunt familiarizat cu aceste denumiri ! Iti multumesc frumos.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: CeDe si Equivite
MesajScris: Mie Ian 15, 2014 11:37 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
CeDe e o firma belgiana care produce, printre altele, tot felul de birdfood-uri. Un fel de Haith's belgian. Cred ca reteta Sticky Baits se refera un un sortiment de "egg food" sau "egg biscuit" asemanator cu Haith's Nectarblend sau CC Moore Meggablend.

Equivite este un supliment nutritiv pentru cai, produs de firma britanica Trilanco. Fred Wilton e primul care l-a folosit in mixuri ca sursa de vitamine si minerale. Personal, nu tin sa adaug in mix genul asta de suplimente, dar daca ai nevoie de el poti folosi Cyprivit de la CC Moore, pe care unii distribuitori CC Moore (cum sunt cei din Cehia) il prezinta ca fiind exact Equivite.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CeDe si Equivite
MesajScris: Mie Ian 15, 2014 1:23 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 08, 2013 1:24 pm
Mesaje: 116
Pot sa iti recomand cu incredere Selenavite E (un supliment de vitamine si minerale din industria cresterii cailor).
Conform fisei tehnice, contine acelasi vitamine si minerale ca si Equivite, dar intr-o doza de cel putin doua ori mai mare. Astfel, poti sa folosesti mai putin pe kg, scazand costul si eliberand un procent pentru alte ingrediente.
Eu il folosesc de aproape trei ani si sunt foarte multumit de el.
Il includ in boiliesurile pe care le folosesc la partidele lungi si in care consum multa nada (50-60 kg pe saptamana).
Unele vitamine imbunatatesc digestia, altele maresc cantitatea de nada pe care crapul o poate ingera, iar altele au rol de atractie.
Daca te hotarasti sa mergi pe aceasta ruta, poti sa adaugi si o sursa de vitamina C (fie naturala fie artificiala). E una din cele mai importante vitamine care se gaseste destul de greu in mod natural si are un rol dovedit in atractie.
Ai grija la timpii de fierbere, pentru ca unele vitamine si minerale se distrug destul de usor cand sunt supuse la temperaturi ridicate.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CeDe si Equivite
MesajScris: Joi Ian 16, 2014 5:11 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Dec 15, 2013 9:02 am
Mesaje: 8
Va multumesc pentru raspunsuri ! Ati demonstrat inca o data ca sunteti foarte bine pregatiti. Felicitari voua care ajutati in continuare.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 63 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: