CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Sâm Apr 27, 2024 4:18 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 26 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Montura Withy Pool
MesajScris: Mie Feb 12, 2014 12:10 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 564
Localitate: Timisoara
Salut baieti, am o nedumerire...am luat niste adaptoare de la Fox, ele avand la capat niste striatii unde ei recomanda se se puna pasta de tungsten, in articolul lui Vlad, daca nu ma insel, apar acele adaptoare, insa alica de pb este pusa la ceva distanta de capatul adaptorului. Intrebarea mea este, daca pun pasta de tungsten, unde s-o pozitionez mai exact, sau nu conteaza? Multumesc.

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Montura Withy Pool
MesajScris: Mie Feb 12, 2014 12:24 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Roby, nu-mi dau seama la ce produs Fox te referi, poti sa ne spui cum se cheama?

Pentru ancorarea monturii, ai nevoie de o alica grea (mai ales la pop-up-uri mari), nu stiu daca te descurci cu pasta de plumb, decat daca pui foarte multa. Montura e bine sa fie supralestata, nu echilibrata. Alica se pune la o distanta mai mica sau mai mare de adaptorul Withy Pool, in functie de cat de mult vrei sa se ridice montura. Unii o lipesc de adaptor, eu prefer sa las 2-3mm distanta.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Montura Withy Pool
MesajScris: Mie Feb 12, 2014 12:31 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 564
Localitate: Timisoara
Vlad Pavlovici scrie:
Roby, nu-mi dau seama la ce produs Fox te referi, poti sa ne spui cum se cheama?

Pentru ancorarea monturii, ai nevoie de o alica grea (mai ales la pop-up-uri mari), nu stiu daca te descurci cu pasta de plumb, decat daca pui foarte multa. Montura e bine sa fie supralestata, nu echilibrata. Alica se pune la o distanta mai mica sau mai mare de adaptorul Withy Pool, in functie de cat de mult vrei sa se ridice montura. Unii o lipesc de adaptor, eu prefer sa las 2-3mm distanta.

Vlad, fiind vorba de montura withy pool, am crezut ca se intelege la ce ma refer cand vorbesc de adaptor:
http://bigfish.ro/ro/produse-crap/montu ... aptor-2751
Deci, cel mai bine folosesc alica de plumb? Nu exista riscul ca, daca este stransa prea tare pe firul textil, acesta sa cedeze in drill?

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Montura Withy Pool
MesajScris: Mie Feb 12, 2014 12:36 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Am inteles acum. Te referi la pasta de plumb pusa pe adaptor. Se poate si asta, dar cu alica mi se pare mai simplu. Intr-adevar, alicele se mai pierd, dar destul de rar. Banuiesc ca si pasta de plumb poate sa cada...

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Montura Withy Pool
MesajScris: Mie Feb 12, 2014 12:40 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Mai 08, 2013 10:05 pm
Mesaje: 33
@robys
...si ACE produce adaptori, in trei culori si la un pret mai mic: 10 buc-15,5 lei...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Montura Withy Pool
MesajScris: Mie Feb 12, 2014 1:02 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 564
Localitate: Timisoara
viorel dulamita scrie:
@robys
...si ACE produce adaptori, in trei culori si la un pret mai mic: 10 buc-15,5 lei...

Multumesc domnilor.
Am luat de la Fox, fiindca de la ACE nu erau pe stoc.... ;) Cei de la Fox sunt 2 culori in acelasi plic....

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 26 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 69 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: