CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 7:31 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Doripesco - Balta 4
MesajScris: Joi Sep 29, 2016 9:07 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Sep 28, 2016 2:43 pm
Mesaje: 5
Localitate: Bucuresti
Salut,

Intentionez sa merg peste 2 saptamani pe balta 4 la o partida de 12h. Ma intereseaza ce s-a mai intamplat in ultima perioada, ce imi puteti recomanda ca nada, locuri, momeala carlig.
Eu ma gandeam sa fac o nada de aruncat cu spombul formata din: boilies-uri solubile(sparte si intregi), seminte si porumb(fierte), pelete din faina de peste. La carlig o sa incerc cu porumb flotant, pelete de krill si boilies-uri tari/solubile (RB Baits/the one). Pe doua lansete am de gand sa folosesc niste saculeti pva cu o combinatie din pelete de 2mm si boilies-uri sparte, iar pe celelalte doua pasta solubila.

Ce parere aveti?
Probabil ca "socoteala de-acasa nu se va potrivi cu cea din targ" dar macar ca idee, sa imi pot procura "materia prima".

Multumesc.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Doripesco - Balta 4
MesajScris: Joi Sep 29, 2016 3:51 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Oct 26, 2015 1:34 pm
Mesaje: 110
Localitate: Baia Mare
dragos27 scrie:

12h...
formata din: boilies-uri solubile(sparte si intregi), seminte si porumb(fierte), pelete din faina de peste. La carlig : porumb flotant, pelete de krill si boilies-uri tari/solubile . Pe doua lansete am de gand sa folosesc niste saculeti pva cu o combinatie din pelete de 2mm si boilies-uri sparte, iar pe celelalte doua pasta solubila.
.




Pai in 12 ore vrei sa folosesti de toate.In afara de nada vie nu "ti-ai mai lasat" nici o alternativa :D .

_________________
Ciprian Szabo
Baia Mare


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Doripesco - Balta 4
MesajScris: Joi Sep 29, 2016 3:58 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Sep 28, 2016 2:43 pm
Mesaje: 5
Localitate: Bucuresti
Pai din acest motiv am scris aici, sa primesc ceva recomandari. Daca o sa gasesc o varianta mai simpla si mai putin costisitoare, o sa fie perfect. ;)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: