CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 12:31 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 71 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Veste de salvare pe Varlaam
MesajScris: Vin Noi 25, 2016 8:34 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
KRo scrie:
Nu stiam ca se inchiriaza si barcile , in cazul asta ar fi ok ca taxa de inchiriere a barcii sa contina si vesta, altfel ar fi ca si cand pe langa barca tre sa inchirieze si vasle.
N-ar fi și mai OK ca taxa de închiriere să includă și motorul și bateria (și cineva de la Varlaam să ți le care și instaleze)?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Veste de salvare pe Varlaam
MesajScris: Vin Noi 25, 2016 8:37 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
Victor Costache scrie:
KRo scrie:
Nu stiam ca se inchiriaza si barcile , in cazul asta ar fi ok ca taxa de inchiriere a barcii sa contina si vesta, altfel ar fi ca si cand pe langa barca tre sa inchirieze si vasle.
N-ar fi și mai OK ca taxa de închiriere să includă și motorul și bateria (și cineva de la Varlaam să ți le care și instaleze)?


Ai ramane surprins ca sunt lacuri unde taxa de pescuit include , barca , motor, acumulator, vasle , veste ... si nu au taxa mai mare decat Varlaam ;) se poate stai linistit

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Veste de salvare pe Varlaam
MesajScris: Vin Noi 25, 2016 8:42 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Oct 18, 2013 7:47 pm
Mesaje: 254
Vrei sa faci un lucru cu bun simt si iese ca dracu'.

Puteau (trebuia) sa spuna simplu, toti pescarii care ies cu barca pe apa trebuie sa aiba vesta de salvare, obligatoriu! Nu mai era nici o discutie de profit suplimentar s.a., dar na, nesimtirea nu cunoaste limite.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Veste de salvare pe Varlaam
MesajScris: Vin Noi 25, 2016 8:43 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
KRo scrie:
Ai ramane surprins ca sunt lacuri unde taxa de pescuit include , barca , motor, acumulator, vasle , veste ... si nu au taxa mai mare decat Varlaam ;) se poate stai linistit
Ne poți spune te rog două-trei astfel de lacuri (cu pești 20kg+, ca la Varlaam)?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Veste de salvare pe Varlaam
MesajScris: Vin Noi 25, 2016 8:51 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
Victor Costache scrie:
KRo scrie:
Ai ramane surprins ca sunt lacuri unde taxa de pescuit include , barca , motor, acumulator, vasle , veste ... si nu au taxa mai mare decat Varlaam ;) se poate stai linistit
Ne poți spune te rog două-trei astfel de lacuri (cu pești 20kg+, ca la Varlaam)?


Nu, din pacate acele lacuri nu sunt partenere carponline.

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Veste de salvare pe Varlaam
MesajScris: Vin Noi 25, 2016 8:55 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
KRo scrie:
Nu, din pacate acele lacuri nu sunt partenere carponline.
Vlad,

Este o problemă dacă menționează Roland acele lacuri? Dacă da, atunci îl rog să mi le spună în privat.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Veste de salvare pe Varlaam
MesajScris: Vin Noi 25, 2016 9:02 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
Victor, iara vrei informatii gratuite de la mine? :lol: A doua oara nu mai fac aceasi greseala, gata nu mai dau din casa ca iara o sa le multumesti altora public si mie imi zici in privat ;)

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Veste de salvare pe Varlaam
MesajScris: Vin Noi 25, 2016 9:11 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
Dacă am discutat în privat, ți-am mulțumit în privat. Așa am considerat că este civilizat.

Dacă ne oferi aceste informații despre lacuri (cu acordul lui Vlad), îți voi mulțumi în public (și poate o vor face și alții care află despre noi lacuri unde pot pescui).


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Veste de salvare pe Varlaam
MesajScris: Vin Noi 25, 2016 9:15 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Mai 30, 2016 6:54 pm
Mesaje: 28
Localitate: Craiova
Este tipic noua romanilor sa "negociem" regulile. Regulamentul este regulament si punct, asa cum spunea cineva zilele trecute, Varlaam-ul nu merita toata "mocirla" asta!!!

Varlaam este singura balta unde am platit mai putin decat am calculat, de fiecare data au fost "discounturi" si asta din proprie initiativa!

Aruncam la propriu milioane in balta (bile&nada) si ne cramponam de 10 lei si va rog sa ma scutiti cu: " este vb de principii", este o regula pt siguranta noastra!

Fire intinse!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Veste de salvare pe Varlaam
MesajScris: Vin Noi 25, 2016 9:22 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
Nu conteaza, ca nici celui care i-ai multumit public nu a discutat public subiectul, deci nu ii buna logica ta. Daca nu crezi treaba ta, eu nu fac reclama nici la acele lacuri nici sa mentionez tot felul de alte locatii pe un subiect al lacului Vaarlam.

Eu pescuesc din 2008 in afara tarii si am vizitat destule locatii plus cunosc alte zeci stiu ce vorbesc. Ca tie sau altora se pare ca ii o utopie , asta e , nu am de demonstrat nimanui nimic

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 71 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: