CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Mar 29, 2024 11:51 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: Mie Noi 30, 2016 7:47 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Mai 16, 2013 7:44 am
Mesaje: 73
Buna seara !

Intradevar maine este 1 Decembrie ! Din cauza numarului mare de solicitari pentru sezonul 2017, pentru faptul ca in Noiembrie vremea a fost buna si au fost pescari pe lac, si tot pentru ca vremea ne-a permis sa facem unele amenajari, nu am reusit sa iua legatura telefonic cu nici unul dintre cei care au solicitat rezervari pentru sezonul 2017 !
Datele pe care le-am primit prin e-mail sunt procesate, urmand ca in urmatoarele 2 zile sa iau legatura telefonic cu fiecare solicitant in parte.

Sunt destul de multi care au trimis doar datele pentru rezervari dar nu au scris numarul de telefon pentru ai putea contacta telefonic.

Acum o sa-i raspund direct lui Cristi Stanoi !

Cristi imi pare rau sa te dezamagesc, dar in privinta disponibilitatii solicitarilor tale te-ai inselat (dar asta o sa o discutam telefonic) !
Admnistratia, in speta (Madalin Barnea si Brad Radulescu), desi numarul solicitarilor este mare, nu a fost pusa in dificultate, si nici nu a "omis" sa te sune.
Iar acum, o sa vorbesc in numele meu pentru ca eu personal ma ocup de rezervari (operator Pc, call-center, etc): sunt dezamagit sa vad cum clienti ai lacului, care ne cunosc si care au fost tratati ca prieteni, nu pot da un telefon sa vorbesca direct cu mine (sa vada de ce nu au fost sunati, etc.) si prefera sa speculeze, sa posteze mesaje rautacioase, ironice ... si sa umple pagini de forum (practic goale...fara continut).
Despre lucrurile bune vad ca nimeni nu are initiativa sa scrie, dar la postari pline de speculatii, rautati, observatii, si sfaturii e coada.

Asta este ... mergem inainte !

_________________
http://laculvarlaam.ro
http://selectbaits.com
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Noi 30, 2016 8:47 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Dum Ian 18, 2015 10:01 pm
Mesaje: 27
Localitate: Bucuresti
Se pare că m am inselat si îmi cer scuze pentru postarea puțin răutăcioasă de mai sus. Am clarificat situația cu Madalin si îmi pare rău că nu l am sunat înainte să scriu.
Toate cele bune.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Noi 30, 2016 9:41 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Cristi, in urma postarii tale, am vorbit cu Madalin ca sa inteleg care e problema.

Problema e ca v-ati inchipuit (tu si alti membri ai echipei din care faci parte) ca v-am restrictionat accesul la Varlaam datorita brandului pe care il reprezentati. Iar postarea ta "putin rautacioasa" a fost un fel de raspuns la ceea ce ai presupus ca s-a intamplat.

Pot sa-ti confirm ce ti-a spus si Madalin - noi nu lucram pe baza de favoritisme. O spun ca sa auda si altii. Avem aceeasi abordare pentru toata lumea. Clientii sunt evaluati pe baza felului in care se comporta.

Daca un client se imbata si face scandal, cum s-a mai intamplat (dupa cum poate ca stii), putem sa luam masuri impotriva lui. Indiferent cum il cheama si ce brand reprezinta. Masurile sunt justificate de comportamentul clientului, nu de altceva.

Cine respecta regulamentul si administratia n-are de ce sa-si faca probleme si va fi intotdeauna binevenit la Varlaam.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Noi 30, 2016 11:15 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Iul 10, 2013 1:55 pm
Mesaje: 222
Localitate: Bucuresti
1. M-am gandit mult daca sa scriu cuvintele de mai jos. In primul rand pentru ca nu caut scandal.
2. Mai mult decat atat, imi este teama si rusine ca Madalin si Brad sa nu inteleaga altceva. Sunt doi oameni pe care ii apreciez si ii respect foarte mult. Nu ii acuz de absolut nimic. De altfel nu acuz pe nimeni de nimic. Spun doar ce mi s-a parut.
3. Perceptia mea personala anul acesta a fost ca ba da, in ceea ce ma priveste, a contat echipa din care fac parte. Nu am avut nicio sansa la locurile cele mai bune A4 si A6 din cele 4 sau 5 tentative. Am acceptat ceea ce a ramas liber, in speta A8 si A2, standuri capricioase si tehnic dificile de care multi pescari fug, intrucat sunt standuri abrazive, ce trebuiesc pescuite cu plutitor, sau, in anumite situatii, de iesit cu barca dupa peste, etc. Am inteles explicatia ca sunt doar 2 standuri (A4 si A6) si sunt cerute de 100 de pescari. Cum sa le imparti? Ceea ce nu am inteles a fost de ce unii pescari au pescuit mai ales pe aceste standuri si altii deloc? M-am gandit ca o fi si din cauza nadelor romanesti vs alea straine. Poate bat campii, poate sunt departe de a avea dreptate. Este doar perceptia mea asupra lucrurilor. Anul ce urmeaza as fi vrut tot A6 si A4. Dar, din frica de esec, nu am transmis nicio rezervare. In concluzie, eu cred in sensul invers a celor scrise de Vlad mai sus si mai cred ca are si o implicare directa in rezervari.
Nici nu stiu cum sa inchei. Sa fim sanatosi, sa lasam timul sa curga si probabil lucrurile se vor rezolva de la sine.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Joi Dec 01, 2016 9:35 am 
Neconectat

Membru din: Vin Oct 18, 2013 7:47 pm
Mesaje: 254
Adrian Botin scrie:
din frica de esec, nu am transmis nicio rezervare.


In acest fel, pot crede ca si anul viitor vei fi nemultumit ca nu ai avut acces la standurile favorite. :)


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Joi Dec 01, 2016 10:02 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Adi, anul trecut, rezervarile au fost finalizate inainte sa avem disputa pe forum pe tema producatorilor romani si straini. Rezervarile pe care le-ai primit n-aveau cum sa fie influentate in vreun fel de polemica pe care am avut-o.

Cu toate astea, tu crezi ca eu le-am cerut lui Madalin si Brad sa iti aloce tie (si altora) niste standuri mai putin productive, pentru ca pescuiesti cu nada romaneasca. Esti constient de ce spui? Si ei au putut fi de acord cu chestia asta!

Parerea mea e ca ati luat-o razna cu banuielile. Daca ati ajuns sa credeti asemenea lucruri despre noi - si in special tu, care ma cunosti suficient - nu stiu ce ar mai fi de spus.

Ca fapt divers, ieri l-am rugat pe Madalin sa-ti dea un telefon si sa te intrebe daca nu vrei nicio rezervare pentru anul viitor, tocmai in ideea ca s-ar putea ca locurile bune sa se epuizeze in scurt timp. Inteleg ca te-a si sunat. Ce ironie sa avem acum discutia asta!

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Joi Dec 01, 2016 10:47 am 
Neconectat

Membru din: Mie Iul 10, 2013 1:55 pm
Mesaje: 222
Localitate: Bucuresti
Vlad, noi 2 ne-am intalnit si am stat de vorba despre toate astea. Daca n-ai fi scris postul de mai sus, nici eu n-as fi scris nimic. Mi-as fi vazut de ale mele. Eu sunt legat sentimental de Varlaam, dar asta este.
Ce este ciudat, este sa te miri ca am ajus sa te banuiesc de astfel de lucruri, mai ales ca te cunosc. As fi preferat sa-mi dau cu ciocanul peste degete decat sa vad ca, omul pe care il cunosc, si langa care am fost alaturi mereu, a pastrat aici pe forum o serie de postari jignitoare la adresa echipei din care fac parte. Asa am zis si eu, daca Vlad, un om care ma cunoaste, a ales sa pastreze acele jigniri si astazi pe forum, nu stiu ce ar mai fi de spus.
Eu iti propun sa ne oprim aici cu aceste discutii. Astazi este o sarbatoare frumoasa si vreau sa ma bucur de ea. Ce este cel mai important este ca eu sunt foarte impacat cu mine.
Toate bune.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Joi Dec 01, 2016 11:02 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Adi, imi pare rau ca prelungesc discutia, dar amesteci lucrurile.

Una e ce s-a postat pe forum - concret, vorbim despre o postare care il viza pe Lucian si pentru care autorul postarii si-a cerut mai tarziu scuze, asa cum si eu mi-am cerut scuze fata de tine pentru situatia neplacuta - si alta e cum se fac rezervarile la Varlaam.

Colegii tai de echipa au avut anul asta toate standurile bune de pe lac. Iti putem da o statistica exacta, daca vrei. Oameni cu patru, cinci rezervari pe A4, A6 si A7. Intamplarea face ca tu n-ai avut. De asta ne-am gandit sa te sunam si sa te intrebam daca nu putem gasi o solutie pentru anul viitor. Ai refuzat.

Spune-mi tu ce vrei sa facem mai mult ca sa fie toata lumea multumita.

Toate bune.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Joi Dec 01, 2016 3:08 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Mai 16, 2013 7:44 am
Mesaje: 73
O sa fac si eu o postare, si asta pentru ca vreau sa o fac, nu pentru "ca ma pus cineva".
Dealtfel o sa fie si ultima legata de acest subiect.

Exact cum a spus si Vlad, rezervarile la Varlaam NU se fac pe favoritisme.
Si oricum nu ar avea cum sa-mi fie dictate mie sau lui Brad de catre Vlad.
Noi suntem o ECHIPA, dar fiecare este cu treaba lui, nu le amestecam.

Apropo de echipe. Atat eu personal cat si alti clienti care erau pe lac (la momentul la care fac referire, erai chiar si tu Adi), au auzit JIGNIRI DIRECTE la adresa lui Vlad, venite din partea colegilor tai de echipa care erau in stare avansata de ebrietate "cu bagat si scos" diverse, constienti fiind ca este colegul meu de echipa, nemaivorbind de faptul ca Lacul Varlaam este un proiect gandit si initiat de Vlad pavlovici (deci practic la el acasa).
Eu atunci ar fi trebuit atunci sa-i dau afara direct de pe lac, si sa nu mai dau nici o rezervare niciunuia din echipa voastra. Deci pot considera ca v-am FAVORIZAT si pe voi !
Fac o paranteza (Acum sa nu creada oameni care nu au fost niciodat pe Varlaam ca asta se intampla aici frecvent. In nici un caz . Daca pe alte lacuri astfel de evenimente sunt la ordinea zilei pe Varlaam exista doua trei incidente de acest fel intr-un sezon, adica egal cu zero, evenimente de alfel sanctionate de Administratie pentru ca ne dorim sa nu le avem nici macar pe astea.
Revin...Cu toate astea Adi, eu te-am sunat sa te intreb de rezervari pentru sezonul urmator.

Cristi Stanoi, tot membru al echipei din care faci parte, de la el putere si influentat de trendul discutiilor echipei voastre, specula cum e sigur ca nu o sa primeasca nimic din ce a cerut, asta fara sa vorbesca cu mine ...etc !

Tot tu ai spus ca ne (respecti pe mine si Brad) si ca nu ne acuzi de nimic, dar in acelasi timp spui ca banuiala ta este ca Vlad este implicat DIRECT in rezervari. Practic spui ca Vlad face acele favoritisme, dar cu MANA MEA !!! Si putem continua asa la nesfarsit ...

Adi e foarte clar ca toti avem afinitati, avem simpatii si antipati, dar chiar nu e cazul sa AMESTECAM lucrurile !!! Eu personal si asta e valabil pentru toata lumea, imi duc la bun sfarsit multe din activitatile mele (de la job pana la hobby) cu ajutorul contactelor pe care le am eu, cu ajutorul cunostintelor si prietenilor, cu ajutorul celor care sustin sau impartasesc aceste lucruri, dar asta nu inseamna COMBINATII SAU FAVORITISME !!!

Mai mult decat atat cred ca cei care si-au dorit cu adevarat sa pescuiasca pe Varlaam pe standurile bune au reusit sa o faca, dar asta si prin disponibilitatea si flexibilitatea lor. Nu cred ca doar Administratia trebuie sa fie flexibila si sa gaseasca solutii ! Mai mult decat atat experintele mele personale cu alte lacuri a fost de genul (in perioada pe care o vrei nu avem locurile disponibile, in saptamana cutare avem concurs nu se poate, si am ajuns sa fac rezervare intr-o perioada care nu-mi pare cea mai favorabila, dar daca astea sunt conditiile ma duc atunci pentru ca imi DORESC si sunt convins ca am mai multe sanse sa prind pestii doriti, decat daca nu ma duc ca nu-mi convin diverse, iar dupa ce am convenit perioada, imediat urmatoarea discutia a fost "maine pana la ora 12 sa trimiteti banii ca altfel nu va garantez rezervarile).

In concluzie nu mi-a dat nimeni sansa sa emit pretentii sau sa am doleante, frustari sau pareri personale despre cum fac ei rezervarile !
Si daca nu gaseam loc nu il consideram esec, si urmaream urmatoarea posibilitate sa ma duc sa pescuiesc !

Nu stiu cate si care sunt Lacurile, care stau sa dea explicatii si sa incerce sa multumeasca pe toata lumea, eu personal nu am avut parte !!!
Cu toate astea nu am nimic cu nimeni ... dar mi-as fi dorit ca toate discutiile astea astea sa nu existe (mai eles cu unii dintre voi).

Pe mine personal nu ma intereseaza echipe, nade, discutii, tabere si ma intereseaza sa am o relatie buna cu toata lumea ... dar din pacate vad ca asta nu prea este posibil !

_________________
http://laculvarlaam.ro
http://selectbaits.com
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Joi Dec 01, 2016 5:01 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Iul 10, 2013 1:55 pm
Mesaje: 222
Localitate: Bucuresti
Madalin, poate nu citesti forumul foarte des. Vlad a acceptat pe acest site - a certificat in calitatea sa de admin - o serie de jigniri la adresa echipei din care fac parte, de aici si tensiunea. Anul acesta in septembrie, Lucian m-a invitat sa facem o partida de pescuit impreuna pe rezervarea lui. Pe A7 era alta echipa din cea din care fac parte. Am fost acolo sa mancam. Stii foarte bine ca pe peninsula daca cineva face un gratar invita toti pescarii, ce trebuia sa fac, sa refuz sa merg? Cat am stat eu acolo, nimeni nu a injurat pe nimeni. Peste un timp mi-au batut obrazul cei de la BF ca i-am injurat. Halucinant! Si stiu si cine a stat la baza acestor vorbe, un pescar pentru care aveam mult respect. Trist. A mai stat in picioare ca nu am nicio treaba cu asta sau ca nu avem nicio treaba cu asta? Aia e, mergem inainte. Am fost bagati toti la un loc pe baza unor animozitati prostesti.
Madalin, Brad, daca v-am suparat cu ceva cu ocazia celor scrise imi cer scuze. N-as fi scris absolut nimic daca Vlad n-ar fi scris primul post in care i-a raspuns lui Cristi. Eu sunt un tip cu bun simt si cu o doza mai ridicata de rusine si destul de dezamagit de unele aspecte. De aia as vrea sa dispar un pic din peisaj. Eu nu castig bani din pescuit. Am participat activ la multe discutii tehnice pe acest forum si am vorbit la superlativ despre Varlaam in zeci de postari aici si nu numai. Asa cum am spus mai sus, eu sunt foarte impacat cu mine intrucat nu am gresit cu nimic.
Toate bune.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: