CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 3:14 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
MesajScris: Dum Mar 19, 2023 7:31 am 
Neconectat

Membru din: Sâm Aug 27, 2022 6:48 am
Mesaje: 4
Va salut ! Fisierul video la care se face referire este privat "The video is private ." Merg la Varlaam pe b15 sf de martie incep de aprilie si si as fi fi cat mai multe informatii ! Orice ajutor este mai mult decat binevenit !


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Mar 19, 2023 1:37 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Filmul mentionat in postarea din 2020 nu mai e disponibil.

Am pescuit pe zona B14, B15 in august anul trecut. Am facut un film in care se pot vedea cateva locuri balizate la apa mica: Fire monofilament recomandate in pescuitul plantat. La sfarsitul lui martie, e posibil insa ca pestele sa stea pe cu totul alte locuri.

Sunt o multime topicuri pe forum cu informatii despre pescuitul pe Sectorul B. E bine sa le citesti. Sunt cateva articole despre Varlaam si pe site, cel mai recent fiind acest interviu: Crapii de la Varlaam. Interviu cu Daniel Frumosu. Alt material de interes este: Crapi mari la Varlaam. Interviu cu Andrei Colotelo. Mai sunt si altele.

Daca ai rabdare sa vezi filmele si sa citesti articolele si postarile, cred ca vei gasi multe informatii utile.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Mar 19, 2023 8:04 pm 
Neconectat

Membru din: Sâm Aug 27, 2022 6:48 am
Mesaje: 4
Multumesc ! Am parcurs aproape toate materialele recomandate ,mai putin cel video cu firele !Daca mai am ceva intrebari pot scrie aici ?


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Mar 19, 2023 8:21 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Sigur. Pune intrebarile pe forum si sper sa putem gasi un raspuns.

Daca e prima partida pe Sectorul B, uite-te la harta batimetrica a zonei pe care pescuiesti inainte de a incepe partida si stai de vorba cu administratorii lacului si, daca ai ocazia, cu pescarii de la care preiei standul. E important sa ai informatii de actualitate despre localizarea pestelui, care e cel mai important lucru.

Harta batimetrica e afisata la cabana administratiei. B15 are atat locuri cu apa mare, destul de aproape de mal, cat si portiuni intinse cu apa mica, spre malul opus. 

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: